Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
Wypalanie w lesie gałęzi.
21.02.2020

Zanim wezwiesz Straż Pożarną.

Chociaż na pierwszy rzut oka wygląda przerażająco, tak naprawdę jest to kontrolowany ogień technologiczny. Palenie gałęzi w lesie czasami ma miejsce. W tych pozostałościach po ścince zimują rytowniki pospolite (małe szkodniki podobne do kornika) Gdybyśmy pozostawili wszystko tak jak jest, to wiosną skala ataku byłaby makabryczna w skutkach dla naszych świerków. Każdy rozpalany przez nas ogień jest zgłaszany Państwowej Straży Pożarnej z podaniem jego dokładnej lokalizacji i czasu trwania. Pracownicy Zul'i zanim opuszczą teren leśny muszą ogień ugasić.

Istebna zimą
21.02
2020

komunikat Inspekcji Weterynaryjnej

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie Informuje o bezpłatnym szkoleniu na temat uboju na użytek własny.

Jesień
21.02
2020

Komunikat KRUS w sprawie boreliozy

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zwraca się do rolników z komunikatem w sprawie postępowania w przypadku wystąpienia boreliozy - choroby zawodowej rolników!

Urząd Gminy
20.02
2020

Wspólne posiedzenie Stałych Komisji Rady Gminy Istebna

25 lutego 2020r. (wtorek) o godz. 10:00 odbędzie się w salce posiedzeń nr 001 Urzędu Gminy w Istebnej wspólne posiedzenie stałych Komisji Rady Gminy Istebna.

Spotkanie Seniorów w Koniakowie
20.02
2020

Spotkanie dla Seniorów w Koniakowie

Trwa czas karnawału, zabaw i spotkań. W tym czasie odbyły się Spotkania Ostatkowe dla Seniorów w Trójwsi zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej. Przyświecała im prosta idea – spotkać się przy wspólnym stole, posłuchać muzyki i porozmawiać z sąsiadami,znajomymi, może dawno niewidzianymi. W tym roku spotkania miały miejsce w dniach 18- 20 lutego w remizach OSP w Istebnej, Jaworzynce i Koniakowie. Te trzy dni pełne były prawdziwego ciepła i radości.

Więcej aktualności