Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@ug.istebna.pl

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
29.03
2019

Dzień Samorządności w SP 2 w Jaworzynce

Tegoroczny początek wiosny w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworzynce przywitaliśmy Dniem Samorządności, zorganizowanym z inicjatywy pań: Anny Pudalik i Magdaleny Krężelok. Rano zwołaliśmy krótki apel, podczas którego nastąpiło przekazanie ogromnego klucza przez p. Dyrektor na ręce Samorządu Uczniowskiego. Było to symboliczne przekazanie uczniom władzy w szkole. Dobrze rozumiana władza polegała na mądrym rządzeniu szkołą przede wszystkim poprzez przygotowanie się i wcielenie w role nauczycieli.

         Uczniowie zgłosili się, by prowadzić zajęcia lekcyjne. Po uprzedniej konsultacji z nauczycielami przygotowali sie do lekcji, a następnie przeprowadzili je pod okiem tychże nauczycieli. Uczniowie klas starszych uczyli dzieci młodsze, a w wyznaczonych godzinach przedstawiciele wszystkich klas uczyli swoich rówieśników. Nauczyciele przysłuchiwali się poczynaniom dzieci, na bieżąco ich wspierając.

         Podczas obchodów Dnia Samorządności odbyły się cztery konkursy klasowe: na najciekawszy plakat o pierwszym dniu wiosny, na klasową Marzannę, na najciekawszy wiersz lub piosenkę o wiośnie, a także na ubranie się na zielono. Warto bowiem wspomnieć, iż semestr drugi upływa na Zapasiekach pod hasłem kolorowego semestru i od czasu do czasu organizujemy dzień koloru. Cała szkoła ubiera się wtedy w danym kolorze, dla podkreślenia jakiegoś wydarzenia. Walentynki były dniem koloru czerwonego, Dzień Kobiet uczciliśmy na różowo, a wiosnę przywitaliśmy kolorem zielonym. Najlepiej wśród klas starszych spisała się w większości konkurencji klasa V, a spośród młodszych uczniów – klasa I.

         Dzień Samorządności odbył się w miłej atmosferze, nauczyciele nabrali więcej zaufania do samodzielności dzieci. Niektórym zrodziły się nowe pomysły na scenariusze zajęć kiedy zasiedli w ławkach jako obserwatorzy lekcji. Taka forma spędzenia dnia w szkole z pewnością pojawi się w kalendarzu szkolnych wydarzeń także w kolejnych latach.

MagdaLena KrężelokDodał: K.CZ. (6586)