Przejdź do strefy turysty
12.03
2019

Finał Azotów pod dyktando Martyny i Łukasza!

Aż pięć zwycięstw odnieśli nasi młodzi biegacze w rozegranych w miniony weekend na trasach w Istebnej Kubalonce finałach Pucharu Grupy Azoty 2019.

Rozgrywana w ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych i śniegowych (o czym szerzej piszemy - kliknij tutaj...) impreza była bardzo udana dla naszych biegaczy.

Klasą dla siebie byli Martyna Michałek (MKS Istebna) oraz Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka), którzy wygrali zarówno sobotnie jak i niedzielne biegi w swoich kategoriach wiekowych.
Bardzo dobrze zaprezentowała się także klubowa koleżanka Łukasza Zuzanna Fujak, która triumfowała w swojej kategorii wiekowej w biegu na 3 km techniką dowolną.

Na podium imprezy stanęli także:

Puczok Adam (NKS Trójwieś Beskidzka) - srebro
Wojtas Wiktor (NKS Trójwieś Beskidzka) - srebro
Idziniak Kamila (NKS Trójwieś Beskidzka)  - brąz
Kajzar Kamil (MKS Istebna) - brąz

Bardzo pocieszającą informacją jest ta o frekwencji w zawodach. Mimo fatalnej pogody w sobotnich biegach wystartowało w sumie 193 uczestników i ukończyło 191. Jeszcze lepszy bilans zanotowano w niedzielę. W śniegu, deszczu i mgle wystartowało 198 młodych biegaczek i biegaczy i wszyscy w komplecie ukończyli zawody!

Dodał: Jacek Kohut (6549)