Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
30.11
-0001

Gazyfikacja Gminy Istebna

Gazyfikacja Trójwsi staje się faktem

Szanowni Państwo,

Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek informuje, że w ramach prac projektowych prowadzonych przez firmę „I-PROJEKT Łukasz Kłak” z Gliwic, działającej na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa, realizując  Rządowy Program przyspieszenia gazyfikacji kraju, pracownicy biura projektowego w dniach od 21 października do 30 listopada 2019 r., w umówionych indywidualnie terminach, będą się kontaktować z mieszkańcami w celu uzyskania zgody lub korekty zaproponowanej trasy sieci gazowej. Zakres inwestycji przedstawiony jest na załączonej mapie orientacyjnej.

Ponadto Wójt informuje, że Gmina Istebna prowadzi zintensyfikowane działania związane z uzgodnieniem prac projektowych. 28 sierpnia 2019 r. do Urzędu Gminy Istebna wpłynęła dokumentacja firmy „I-PROJEKT Łukasz Kłak” z prośbą o uzgodnienie całości trasy inwestycji oraz o wyrażenie zgody na dysponowanie nieruchomościami gminnymi dla celów projektowych. W odpowiedzi na tą prośbę już 10 września powołany zarzadzaniem Wójta zespół zajął się w trybie pilnym uzgodnieniem przebiegu trasy sieci gazowniczej w Gminie Istebna dla 111 działek, których właścicielem jest Gmina Istebna. Dobrze przygotowane materiały na posiedzenie zespołu i merytoryczna dyskusja osób biorących udział w uzgodnieniach pozwoliły na wypracowanie wspólnego stanowiska. Podjęcie decyzji było o tyle trudne, że większość sieci gazowniczej będzie prowadzona wzdłuż dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich na terenie naszej gminy, a to będzie się wiązało z licznymi utrudnieniami.

Po przedyskutowaniu różnorodnych aspektów tej inwestycji, ostatecznie uzgodniono stanowisko wyrażające zgodę na przebieg sieci gazowniczej w gruntach i drogach gminnych. Uzasadnieniem takiego stanowiska jest konieczność rozwoju Gminy Istebna. Ważną rolę odgrywają tutaj względy ekologiczne i edukacyjne, zachęcające do przyszłego podłączania kolejnych domostw do sieci. Koniecznym jest również podejmowanie, w miarę możliwości, szybkich decyzji o charakterze strategiczno-rozwojowym dla społeczności naszej gminy, tworzących wartość dodaną oraz podwyższających poziom posiadanej infrastruktury.

Osoby do kontaktu:

- z ramienia firmy projektowej:

Marta Kasprzyk Dragon tel. 506 195 427, e-mail; m.dragon@i-projekt.com.pl oraz Barbara Górecka, tel. 884 704 309, e mail; b.gorecka@iprojekt.com.pl;

- z ramienna Gminy Istebna podstawowe informacje można uzyskać w Referacie Rozwoju, Infrastruktury i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Istebna 43 - 470 Istebna, Istebna 1000 tel./fax +48 33 855 65 00 w. 46, e-mail: m.bury@istebna.eu,  urzad@ug.istebna.pl. Sprawy prowadzi starszy inspektor Mariusz Bury.

 Dodał: Mariusz Bury (6985)