Przejdź do strefy turysty
4.12
2017

Obiecujący początek sezonu naszych biegaczy!

Podczas rozegranych w Santa Caterina we Włoszech pierwszych zawodów FIS kilka dobrych miejsc zajęli nasi biegacze co pozwala z optymizmem patrzeć na rozpoczynający się sezon zimowy.

Znakomicie w międzynarodowej rywalizacji zaprezentowała się zwłaszcza Eliza Rucka, która dwa razy wywalczyła miejsca w pierwszej dziesiątce.
Zawodniczka MKS Istebna zajęła szóstą lokatę w biegu na 5 km techniką dowolną a następnie uplasowała się na ósmym miejscu w biegu na dochodzenie.
Dodatkowo w biegu techniką dowolną Eliza wypełniła normę PZN na udział w Mistrzostwach Świata Juniorów przy czym wywalczony przez nią współczynnik (92,28) jest lepszy nie tylko od minimum juniorek (110), ale także juniorów (100)!

Bardzo dobry start ma na swoim koncie także biegacz NKS Trójwieś Beskidzka Mateusz Haratyk, który zajął odpowiednio dziewiąte miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym oraz siódme w biegu na dochodzenie.

Zarówno wyniki Elizy jak i Mateusza to najlepsze rezultaty osiągnięte przez reprezentantów Polski w tych zawodach a warto dodać, że startowało w nich w sumie (wg portalu skipol.pl) 31 zawodniczek i zawodników z naszego kraju!

W imprezie startowali również bracia Bury - Dominik i Kamil (obaj MKS Istebna).

Wielką szansę na doskonałe miejsce w sprincie techniką dowolną miał Kamil, który w eliminacjach zajął znakomite szóste miejsce. W swoim biegu ćwierćfinałowym zawodnik MKS Istebna długo prowadził, jednak w końcowej fazie został zahaczony przez rywala i upadł na tyle groźnie, że musiały interweniować służby medyczne.

W biegu na 15 km techniką dowolną bracia Bury zajęli w gronie prawie stu zawodników odpowiednio 13 (Dominik) i 16 (Kamil) miejsce.

Dodał: Jacek Kohut (5692)