Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
11.06
2019

Z życia ZSP Istebna

Julka Rucka laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego!

W dniach od 24 do 26 maja 2019r. w Starachowickim Centrum Kultury odbywał się XXIX Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski, w którym wzięła udział Julia Rucka – uczennica 6 klasy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Istebnej. Do zmagań konkursowych przystąpiło ponad 90 uczestników z całej Polski występujących w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii Julki rywalizowało najwięcej, bo aż 45 recytatorów.  Tym większą zatem satysfakcją napawa nas fakt, iż nasza uczennica została dostrzeżona w tym tłumie recytatorów i uhonorowana wyróżnieniem, głównie za pełną ekspresji i dowcipu prezentację fragmentu powieści Katarzyny Majgier pt. Trzynastka na karku. 

Praca z utalentowaną, młodą artystką to dla mnie prawdziwa przyjemność, a wrodzona swoboda, z jaką Julka potrafi recytować zarówno prozę, jak i poezję niezmiennie mnie zachwyca. Gratuluję zatem Julce talentu i życzę jej w przyszłości równie spektakularnych sukcesów!

         Cecylia Suszka – instruktorka uczennicy   

 

Konkurs 'Nasza Europa'

W czwartek, 16 maja 2019r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Istebnej odbył się konkurs języka angielskiego 'Nasza Europa'. Udział w nim wzięli uczniowie z Zakladnej Śkoly w Ćiernem pod opieką pana Lubomira Belko oraz uczniowie z ZSP w Istebnej. Dwuosobowe drużyny słowacko-polskie zmierzyły się z trzema zadaniami w języku angielskim. Na początek, po krótkim zapoznaniu, uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test ze znajomości języka angielskiego. Kolejną konkurencją było dopasowanie flag i nazw stolic do wszystkich krajów Unii Europejskiej. Okazało się, że zawodnicy poradzili sobie z tym zadaniem bardzo dobrze. Zadanie końcowe polegało na stworzeniu plakatu pod tytułem 'Nasza Europa'. W ciągu 45 minut powstały barwne, pomysłowe prace pokazujące jak młodzi ludzie postrzegają korzyści płynące z bycia członkiem Unii Europejskiej. Jurorzy mieli  nie lada kłopot oceniając prace, ponieważ ich poziom był bardzo wyrównany. Ostatecznie zwycięzcami w konkursie 'Nasza Europa' okazała się drużyna w składzie Sofia Serafinova i Zuzanna Przybyła, drugie miejsce zajęła Partycja Stańova w duecie z Zoe Secman. Trzecie miejsce podium zdobyli Marcel Czerniecki i Matuś Kotyra, zaś Martyna Wolny i Wiktoria Suszka uplasowały się na czwartej pozycji. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców ZSP oraz GOK, za co bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu uczestników konkursu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że konkurs był świetną zabawą i chętnie wzięliby udział w kolejnych tego typu imprezach.

         Organizatorki: Ewa Buzek i Katarzyna Leżańska-Czulak

 Dodał: Piotr Gazurek (6742)