Przejdź do strefy turysty
3.12
2018

Znakomity weekend naszych biegaczy!

Dwa zwycięstwa - Elizy Ruckiej i Dominika Burego - oraz dwa trzecie miejsca to doskonały bilans startów naszych biegaczy w rozegranych w miniony weekend zawodach narciarskich FIS.

Najbardziej wartościowy wynik uzyskał Dominik Bury, który w fińskiej Ruce wygrał bieg na piętnaście kilometrów techniką dowolną seniorów. Zawodnik MKS Istebna wyprzedził koalicję Finów oraz swoich kolegów z polskiej kadry - brata i zarazem klubowego kolegę Kamila a także Mateusza Haratyka (NKS Trójwieś Beskidzka), którzy zajęli odpowiednio 11 i 12 miejsce.
Bardzo dobrze wypadł Dominik również w rozegranych dzień wcześniej sprintach, gdzie zajął czwarte miejsce. Mateusz i Kamil udział w tej konkurencji zakończyli w półfinale.

Kobiety startowały we włoskiej miejscowości Santa Caterina di Valfurva.

Rewelacyjnie zaprezentowała się najlepsza aktualnie wśród biegaczek naszych klubów narciarskich Eliza Rucka (MKS Istebna), która wygrała bieg na dystansie siedmiu i pół kilometra techniką klasyczną juniorek (U-20), zajęła trzecie miejsce w biegu na pięć kilometrów techniką dowolną juniorek (U-20) a w sprincie techniką dowolną awansowała do ćwierćfinału.
Również w ćwierćfinale zakończyły swój udział w sprincie koleżanka klubowa Elizy Marcelina Wojtyła a także Agata Warło (NKS Trójwieś Beskidzka) i Magdalena Kobielusz (Istebna/SS-R LZS Sokół Szczyrk).
Nasze reprezentantki nieźle radziły sobie też w pozostałych konkurencjach. Agata zajęła 16 miejsce w biegu na 10 km seniorek zaś Magdalena uplasowała się na trzecim stopniu podium w biegu juniorek na 7,5 km klasykiem i była siódma na 5 km techniką dowolną.

Dodał: Jacek Kohut (6378)