Przejdź do strefy turysty
16.02
2018

Życiowy występ Dominika Burego!

Najlepszy wynik w karierze zanotował w drugim olimpijskim starcie Dominik Bury, który w biegu na 15 km techniką dowolną zajął 33 miejsce.

Zawodnik MKS Istebna zaprezentował się z bardzo dobrej strony tracąc do zwycięzcy Szwajcara Dario Colognii 2 minuty i 27 sekund.

Warto dodać, że nasz biegacz zanotował w tym starcie dość niezwykłą amplitudę wyników od 12 (!) miejsca na pierwszym międzyczasie przez 40 pozycję na czwartym pomiarze czasu do 33 pozycji na mecie!

W biegu tym na zasadzie "przetarcia" przed drużynowym sprintem startował także Kamil Bury, który w stawce prawie 120 biegaczy zajął 77 miejsce.

Przed nami jeszcze sprint drużynowy (środa 21 lutego), ale juz teraz olimpijski start braci Bury można uznać za bardzo udany!

pzn.pl

Sukces Dominika Burego!
Bardzo dobry bieg ma za sobą Dominik Bury, który na dystansie 15 km techniką dowolną uplasował się tuż za czołową "30", na 33. miejscu.

Dodał: Jacek Kohut (5830)