Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Punkt Informacji Turystycznej

43-470 Istebna 68

tel/fax +48 33 855 61 58, +48 516 195 614

promocja@istebna.eu

więcej...

Przejdź do strefy mieszkańca
11.03
2019

Dzień Kobiet oraz Gala Konkursu na Kobietę Oryginalną Śląska Cieszyńskiego

Dzień Kobiet w Istebnej i Gala Finałowa Konkursu na Kobietę Oryginalną Śląska Cieszyńskiego
 

Za nami kolejny Dzień Kobiet, połączony z Galą Finałową Konkursu na Kobietę Oryginalną Śląska Cieszyńskiego . Wydarzenie organizowane już od 11 lat przez Gminny Ośrodek Kultury z Istebnej jest dedykowane wszystkim przedstawicielkom płci pięknej. W tym roku spotkaliśmy się 9 marca na wysokości 710 m. n. p. m. w Hotelu Złoty Groń w Istebnej. Na przybyłych jak zwykle czekało niemało atrakcji, porcja wzruszeń, nowinek modowych i świetnej muzyki.

Już od godziny 16.00 w Hotelu Złoty Groń prym wiodły typowo kobiece tematy. Na miejscu można było odwiedzić liczne stoiska z zegarkami STAMPS, biżuterią z kryształkami Svarowskiego, t- shirtami i nowinkami od Anny Drabczyńskiej z Bielska – Białej, poznać sekrety zabiegów kosmetycznych Cellural Reneval, czy zapoznać się z ofertą Spa i Wellness na Złotym Groniu. Chętne panie mogły poddać się zabiegom na twarz, czy oddać się w ręce profesjonalnej wizażystki.

O godz. 18.00, kiedy nad Złotym Groniem zapadł zmrok, a sala hotelu po brzegi wypełniła się gośćmi, wszystkich serdecznie powitała prowadząca Aneta Legierska - Kierownik Promocji Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej. Głos zabrała także Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek, która życzyła wszystkim Paniom wszelkiego dobra, satysfakcji w pracy i powodzenia w realizacji planów, sukcesów i szczęścia.

Już od lat jednym z głównych punktów programu Dnia Kobiet w Istebnej jest pokaz mody Anny Drabczyńskiej z Bielska, który na chwilę zabiera nas do świata mody - awangardowej, odważnej i kobiecej. Projektantka od lat swoje kolekcje prezentuje w kraju i na świecie, brała udział m. in. w World Fashion Week Expo 2016 w Paryżu.  Wyróżnia ją rozpoznawalny styl łączący elegancję, wygodę i nonszalancję. Podczas pierwszego wejścia projektantka zaprosiła nas w podróż do słonecznej Italii. Dominowały zwiewne materiały, ażurowe faktury, kolory morza i piasku. W drugim wyjściu zobaczyliśmy kolekcję o filmowym tytule „Miłość, szmaragd i krokodyl”. Była to kolekcja sportowo - klasyczna, a zarazem bardzo kobieca, gdzie królowały klasyczne kostiumy, błyszczące materiały i odważne kreacje śmiało eksponujące plecy. Trzecia kolekcja była hołdem autorki dla Karla Lagerfelda, zmarłego w tym roku projektanta mody. Nie brakło w niej więc jego „znaku rozpoznawczego” - białych koszul w różnych odsłonach zestawionych z klasyczną czernią.

Po modowych wrażeniach nadszedł w końcu wyczekiwany moment ogłoszenia wyników Konkursu na Kobietę Oryginalną Śląska Cieszyńskiego 2018. W tym roku w finałowej „Złotej Piątce” znalazły się: Józefa Greń ze Zbytkowa, Krystyna Morys-Grochal z Cisownicy, Edyta Herzyk z Kisielowa, Maria Motyka z Koniakowa i Wanda Przybylska z Wisły. Wszystkie panie niezwykle oryginalne, zaangażowane w to, co robią, inspirujące. Jednak zwyciężczyni mogła być tylko jedna, a werdykt był jednoznaczny. Oryginalną Kobietą Śląska Cieszyńskiego 2018 została ... Maria Motyka z Koniakowa - kierowniczka Zespołu Regionalnego „Istebna” i „Mała Istebna”. Wzruszona laureatka otrzymała piękną ceramiczną statuetkę wykonaną przez Justynę Łodzińską oraz bon na zabiegi spa&wellnes w Hotelu Złoty Groń i kosmetyki z firmy AVON. A potem udzielała wywiadów i przyjmowała gratulacje  od tych, którzy wiernie jej kibicowali i oddali na nią swoje głosy, których zdobyła aż 599!  Wszystkie nominowane panie otrzymały upominki od firmy Mokate i Małgorzata oraz Głosu Ziemi Cieszyńskiej.

Prawdziwą „perełką” wieczoru był nastrojowy koncert Zespołu Strange, a więc Artura Kupczyka, Edyty Mojeścik i Wojciecha Zubrzyckiego. Sami artyści określają swoją muzykę jako „autorski mix bluesa, rocka, soulu a nawet jazzu połączony z radością grania i wyrażania siebie przez muzykę”. Ta mieszanka urzekła absolutnie wszystkich. W  repertuarze słychać było autorskie kompozycje i teksty oraz covery ballad Adele, Whitney Houston czy Seweryna Krajewskiego w nastrojowych aranżacjach.

W Dniu Kobiet w Istebnej wzięli udział między innymi: Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego Janina Żagan, Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Gminy Istebna Stanisław Legierski, Radni Gminy Istebna, Dyrektor Ośrodka Kultury w Istebnej Elżbieta Legierska - Niewiadomska, Redaktor Naczelna Głosu Ziemi Cieszyńskiej Natalia Tokarska, przedstawiciele mediów i prasy z całego Śląska Cieszyńskiego.

Wszystkie panie uczestniczące w gali otrzymały zestawy produktów od firmy MOKATE, tulipany sponsorowane przez Kwiaciarnię „Małgorzata” z Wisły i powitalną lampkę wina z Vinoteki Jadran z Bielska-Białej. Te, które miały więcej szczęścia otrzymały też specjalnie przygotowane upominki.

Ogromne zainteresowanie, którym co roku cieszy się marcowa gala w Istebnej pokazuje, że takie wydarzenia są bardzo potrzebne. Życie kobiet ciągle przyspiesza, stawia przed nimi coraz więcej wyzwań –nieraz dają z siebie wszystko jako matki, żony, pracownice, realizują pasje, angażują się społecznie. Dlatego właśnie tak kluczowe są chwile zatrzymania, kiedy robią coś dla siebie spotykając się w gronie przyjaciółek i znajomych. Takim właśnie momentem odpoczynku i „ładowania akumulatorów” był Dzień Kobiet na Złotym Groniu. Wszystkim Paniom serdecznie dziękujemy za obecność i uczestnictwo w tym wyjątkowym święcie.

BJ

 

Serdeczne podziękowania za pomoc składamy na ręce pani Justyny Łacek, manager Hotel & Restauracja Złot Groń.

 

Protokół:

7 marca 2019 roku odbyło się posiedzenie JURY w siedzibie portalu ox.pl , gdzie zatwierdzono i podliczono głosy II etapu konkursu.

W sumie oddano 1651 głosów, z czego:

- portal kobieta.ox.pl  - 678 głosów,

- portal beskidzka24.pl – 512 głosów,

- wersja papierowa – 461 głosów.

Jury w osobach: Natalia Tokarska – Głos Ziemi Cieszyńskiej, Wojciech Tatka z portalu ox.pl oraz Aneta Legierska z GOK Istebna wyłoniło wspólnie laureatkę konkursu za 2018 rok.

Wygraną została pani: Maria Motyka z Koniakowa, a otrzymała łącznie 599 głosów, z czego 203 w wersji papierowej i 396 głosów elektronicznych ( ox.pl: 331  i beskidzka24.pl: 65) .

Pozostałe Kandydatki otrzymały następującą ilość głosów:

- Józefa Greń – 228 głosów,

- Krystyna Morys-Grochal – 189 głosów,

- Edyta Herzyk – 194 głosy,

- Wanda Przybylska – 441 głosów.

Gratulujemy! Wszystkie Panie jesteście wygranymi.

 

Dzień Kobiet w mediach:

- portal ox. pl  -  video  i fotogaleria

- Radio Istebna

- okiem Fotoreportera

- Głos Ziemi Cieszyńskiej

- Michał Kuźma 

- beskidzka24.pl

 

Fotogaleria poniżej: autor zdjęć Janusz Małyjurek


Zobacz reportaż:
Dzień Kobiet 2019


Dodał: (6547)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: czerwiec

2024/06/1 2024/06/6 2024/06/8 2024/06/9 2024/06/21 2024/06/22 2024/06/29