Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Punkt Informacji Turystycznej

43-470 Istebna 68

tel/fax +48 33 855 61 58, +48 516 195 614

promocja@istebna.eu

więcej...

Przejdź do strefy mieszkańca
11.05
2020

Górale z Istebnej wśród 5-ciu najlepszych filmików nagrodzonych przez Polską Organizację Turystyczną.

#CzekamyNaWas i MAMY TO! Górale z Istebnej wśród 5-ciu najlepszych filmików nagrodzonych przez Polską Organizację Turystyczną.

Grupa osób – przedstawicieli branży turystycznej z ternu gminy Istebna przy koordynacji i pomyśle Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji z Istebnej znalazła się wśród 5 nagrodzonych filmików promocyjnych przez Polską Organizację Turystyczną w konkursie pt. #CzekamyNaWas!

„Czekamy na Was!” to hasło konkursu, którego uczestnicy – miejsca wyróżnione przez Polską Organizację Turystyczną – mieli za zadanie przygotować filmy, zachęcające turystów do przyjazdu po epidemii.

POT zorganizował konkurs na przełomie kwietnia i maja. Na filmie musiały znaleźć się hasła z hasztagami: #CzekamyNaWas, #DoZobaczeniaWkrótce lub #OdpoczywajwPolsce. Do udziału zaproszono miejsca i obiekty uhonorowane Certyfikatem POT w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny lub tytułem Najlepszej Europejskiej Destynacji Turystycznej EDEN, a także laureatów projektu Polskie Marki Turystyczne i konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”.

Kapituła wybrała pięć z 50 nadesłanych prac, nagradzając kreatywność twórców i aktorów filmów. Laureatami zostali: Istebna w Beskidach, gdańskie centrum naukowo-kulturalno-rozrywkowe Hevelianum, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Muzeum Mleka w Grajewie i Muzeum Wsi Kieleckiej, Park Etnograficzny w Tokarni.

Polska branża turystyczna powoli wraca do dawnej aktywności po przymusowej przerwie – wyjaśnia prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. Od 4 maja mogą być otwarte hotele i obiekty noclegowe. To tylko kwestia czasu, kiedy turyści będą mogli odwiedzać wszystkie atrakcje turystyczne. Chcieliśmy przypomnieć Polakom, jak wiele ciekawych miejsc czeka na nich i już zachęcić ich do planowania przyszłych podróży.

Konkurs, którego celem było zaproszenie turystów do odwiedzania polskich atrakcji i miejsc turystycznych po epidemii, ogłoszono końcem kwietnia. Bardzo spodobał się nam ten pomysł, a dzięki temu, że jesteśmy członkami Marek Turystycznych Śląsk Cieszyński i Beskidy postanowiliśmy, że weźmiemy w nim udział. Oczywiście od razu pomyślałam o zaangażowaniu naszych gestorów z branży turystycznej do udziału w filmie, bo ich najbardziej dotyka brak ruchu turystycznego. Mimo, iż filmik zakładał tylko 30 sekund i nagranie w konwencji amatorskiej to wszyscy bardzo się staraliśmy i wyszło to bardzo ciekawie i różnorodnie. Dziękuję Wszystkim, którzy zaangażowali się w powstanie filmiku. To nasz wspólny sukces a my #CzekamyNaWas w gminie Istebna - mówi Aneta Legierska, kierownik promocji przy Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej.

To doskonała informacja. Każda forma promocji i zaakacentowania, że jesteśmy i działamy jest dla nas pomocna, a taka na skalę ogólnopolską to naprawdę wyróżnienie. Bardzo liczymy na naszych rodzimych turystów – komentują właściciele obiektów turystycznych na terenie gminy Istebna.  Oczywiście wszystko dostosujemy do warunków bezpieczeństwa, ale chcemy dać radość turystom, a sobie szansę na spokojny powrót do normalności i otwarcia z powrotem naszych atrakcji – dodają inni.

Nagrodą w konkursie jest ufundowana przez POT kampania promocyjna wykorzystująca nagrodzone filmy, a zorganizowana w mediach społecznościowych na profilach POT (Facebook, Instagram, Linkedin i Twitter) i na stronach www.polska.travel, www.pot.gov.pl. Promocja każdego z nich potrwa 7 dni. W późniejszym etapie filmy będą również promowane na rynkach zagranicznych, na których POT prowadzi działania marketingowe.

Filmy można zobaczyć w YouTube:


Istebna – https://youtu.be/oCz07BFb_3A

Hevelianum – https://youtu.be/sfgylD_Jo3Y
Centrum Nauki Kopernik – https://youtu.be/o9_g4fsThnY
Muzeum Mleka w Grajewie – https://youtu.be/zAAZ4qk6Ir0
Muzeum Wsi Kieleckiej, Park Etnograficzny w Tokarni – https://youtu.be/3QO63m1zncY

DZIĘKUJEMY za pomoc w nagraniach: Muzeum na Grapie w Jaworzynce, Zbyszek Wałach, Centrum Pasterskie i Centrum Koronki Koniakowskiej, Park Linowy Base Camp, Karczma po Zbóju i Hotel Złoty Groń!!! 

Oprac. mat. pras. GOK Istebna na podstawie turystyka.rp.pl

 

W odpowiedzi na fakt, że #CzekamynaWas - Zachęcamy  do wzięcia udziału w KONKURSIE  #IstebnaCzeka i #KochamIstebną  >>>>>>>>>

_______________________________________________________________________________________________________________

Informacje o naszym "Sukcesie: w mediach:

Aktualności TVP Katowice - 20 minuta 25 sekund >>>>>>>>

Radio90.pl >>>>>

Portal ox.pl >>>>

Polska Organizacja Turystyczna >>>>>

turystyka.re.pl >>>>>>>

śląskie.pl >>>>Dodał: Aneta Legierska (7301)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: czerwiec

2021/06/12 2021/06/19