Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Punkt Informacji Turystycznej

43-470 Istebna 68

tel/fax +48 33 855 61 58, +48 516 195 614

promocja@istebna.eu

więcej...

Przejdź do strefy mieszkańca
31.07
2020

Konkurs plastyczno - literacki “ Św. Jan Paweł II w 100. rocznicę urodzin “ pod patronatem Wójt Gminy Istebna rozstrzygnięty

Konkurs plastyczno-literacki został skierowany do dzieci i młodzieży z Beskidzkiej Trójwsi w celu upamiętnienia setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, która przypadała na dzień 18.05.1920 r.. Cały ten rok 2020 uchwalony został przez sejm Rokiem Św. Jana Pawła II, więc mogliśmy za zgodą rodziców zaprosić dzieci i młodzież do przedstawienia tak ważnej i jednocześnie „bliskiej” dla wielu osób postaci jaką niewątpliwie jest Karol Wojtyła. Inspirując się Jego życiem, dzieci, młodzież znalazły czas na to aby przez pryzmat prac plastycznych, literackich dostrzec i przekazać wyjątkowość osobowości w sposób jaki najbardziej potrafiły. Forma przekazu jakim jest rysunek, malarstwo, czy literatura była ku temu dobrym powodem aby zachęcić i rozwinąć zdolności jeszcze bardziej.

Prace plastyczne, które napłynęły były piękne, różnorodne, był rysunek, szkic, malowane farbami, wyklejane kolorowym papierem, bibułką, był linoryt. Były również prace z opisami biografii JP II.

Z kilkudziesięciu prac nadesłanych zostało kilkanaście wybranych przez Komisję Konkursową w składzie Monika Michałek, Iwona Konarzewska, Magdalena Krężelok w następujących kategoriach:

 

Klasy 0-I otrzymali:

 

Miejsce I – Zogata Liliana , ZSP Istebna kl. O

Miejsce II – Heczko Adam, SP 1 Jaworzynka kl. I

Miejsce III – Gazurek Natalia, ZSP Istebna kl. I

 

Klasy II – IV otrzymali:

 

Miejsce I – Heczko Maciej, SP 1 Jaworzynka kl., III

Miejsce II – Dziewior Zofia, SP 2 Istebna Zaolzie kl. IV

Miejsce II – Bocek Karolina, SP 2 Istebna Zaolzie kl. II

Miejsce III - Bart Anna, SP 1 Koniaków kl. II

Miejsce III – Sienkiewicz Szymon, SP 2 Koniaków Rastoka kl. II

 

Klasy V – VIII otrzymali:

 

Miejsce I – Bury Mateusz, ZSP Istebna kl. V

Miejsce II – Jałowiczor Angelika, SP 1 Jaworzynka kl. VII

Miejsce III – Gazurek Julia, ZSP Istebna klasa VI

Miejsce III – Łabaj Julia, SP2 Jaworzynka Zapasieki kl. VIII

 

Sam czas wykonywania przez dzieci i młodzież tych prac był okresem trudnym zdalnie, jest to czas pandemii, zbliżający się wtedy koniec roku, ale też czas wyjątkowo dla wielu z nich inny, być może właśnie wtedy, ktoś odkrył w sobie jeszcze głębsze pokłady twórczych zdolności czego bardzo życzymy.

Nadmienię, że dzień w którym miało zostać pierwotnie  wręczenie dyplomów i nagród czyli 5 czerwca został przeniesiony z powodu zagrożenia  rozprzestrzeniającej się pandemii i tym samym rozstrzygnął się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w dniu 30 lipca 2020 r. przy udziale dzieci, młodzieży, rodziców, babć zgodnie z zachowanymi obostrzeniami sanitarnymi. Dyplomy i nagrody wręczyła Pani Łucja Michałek – wójt gminy Istebna, która patronowała wydarzeniu oraz Pani Iwona Konarzewska – artystka. Wydarzenie zostało koordynowane przez Oliwię Szotkowską i Małgorzatę Owczarczak.

Jesteśmy bardzo wdzięczni dzieciom za poświęcony czas dla tworzenia, ich rodzicom, którzy wsparli swoje pociechy oraz nauczycielom, którzy zmotywowali do działania. Jury wybrało najlepsze w wybranych kategoriach grupowych, które zostały wystawione w Gminnym Ośrodku Kultury, skąd będzie można je już odbierać.

           

                                                                       Opracowała: Małgorzata Owczarczak GOK Istebna

fot. Jacek Kohut

 Dodał: Małgorzata Owczarczak (7414)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: styczeń