Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
27.06
2019

Będą nowe stroje dla Zespołu Koniaków

Stowarzyszenie Miłośników Beskidzkiego Folkloru Muzyki, Tańca i Śpiewu "Pod Ochodzitą" jest beneficjentem programu Etnopolska2019. Projekt zakup strojów regionalnych dla Zespołu Koniaków z Koniakowa został dofinansowany kwotą 31 000 zł.

Zadanie zakłada wyposażenie w pełne 24 komplety strojów regionalnych górali istebniańskich Zespołu Regionalnego "Koniaków" z Koniakowa. Zadanie przyczyni się do promocji kultury Trójwsi beskidzkiej oraz wzmocnienia poczucia tożsamości regionalnej wśród młodych członków zespołu. Głównym celem działania będzie jak najlepsza prezentacja zespołu na scenach krajowych. Chcemy

zakupić nowe komplety strojów regionalnych, w zamian tych, które zostały już zużyte w czasie wielu koncertów jakie zespół prezentował oraz tych, których nie posiadamy. Zostaną zakupione także elementy odzieży górskiej wierzchniej.

Ta informacja cieszy tym bardziej, że w ciągu najbliższych lat stroje będą wykorzystywane przez kolejne pokolenia „zespoloków” na estradach w kraju i zagranicą. Wszystkie elementy stroju zostaną wykonane przez profesjonalistów, z najwyższą dbałością o archaiczne wzornictwo i wierność tradycji.

            Stowarzyszenie „Pod Ochodzitą”Dodał: Barbara Juroszek (7023)