Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@ug.istebna.pl

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
5.05
2017

Bieg Gródkiem 2017

W Gródku niedaleko Jabłonkova tradycją stał się bieg przełajowy, który od 23 lat organizowany jest w pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych. Od wielu lat w Biegu Gródkiem gminę Istebna reprezentuje liczna reprezentacja składająca się z uczniów szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej.

Przed naszymi zawodnikami stało nie lada wyzwanie, bo przyszło im rywalizować na równi z sportowcami z lekkoatletycznych klubów i szkół sportowych.

Tegoroczna edycja zawodów odbywała się w wyjątkowo trudnej aurze. Padający deszcz i niska temperatura sprawiła, że rywalizacja o miejsce medalowe była jeszcze bardziej trudniejsza.

Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli do samego końca o każdą sekundę, lecz miejsce na podium wywalczył jedynie Łukasz Gazurek, zajmując III miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Młodym reprezentantom naszej gminy towarzyszyli opiekunowie: pani Wioletta Strokosz z SP 1 w Koniakowie, pan Mariusz Juroszek z SP 1 w Jaworzynce i pan Jarosław Hulawy z SP 1 w Istebnej.

By wspomóc doping naszych zawodników do Gródka przyjechali również niektórzy rodzice.

Wszystkim reprezentantom z terenu gminy Istebna gratulujemy udziału w Biegu Gródkiem i osiągniętych wyników. Niezależnie od zajętych miejsc, Wasz wynik zasługuje na uznanie i gromkie oklaski. Zaś opiekunom oraz rodzicom składamy serdeczne podziękowania za wkład w popularyzację sportu i zdrowego stylu życia wśród młodego pokolenia naszej Gminy.

Karina CzyżDodał: Jacek (5385)