Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
2.12
2019

DESZCZ NAGRÓD DLA NASZYCH NA „LIGAWKACH” W CIECHANOWCU

W Ciechanowcu odbył się kolejny, XXXIX Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego, organizowanego przez Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewody Podlaskiego i Marszałka Województwa Podlaskiego.

Jury w składzie: dr Tomasz Czerwiński, dr Artur Gaweł, dr hab. prof. Ewa Anna Gruszczyńska-Ziółkowska, mgr Ewelina Grygier, Andrzej Klejzerowicz. Wśród nagrodzonych nie brakło reprezentacji Trójwsi Beskidzkiej.

W kategorii inne instrumenty pasterskie – młodzież do lat 17.

I nagrodę otrzymał Kukuczka Paweł z Koniakowa

Wyróżnienia I stopnia otrzymali: Jałowiczor Mateusz z Jaworzynki, Heczko Łukasz z Jaworzynki

Wyróżnienia III stopnia uzyskali: Kaczmarzyk Mateusz z Jaworzynki i Probosz Jan z Jaworzynki

W kategorii inne instrumenty pasterskie - dzieci do lat 10.

I nagrodę otrzymał Suszka Szymon z Koniakowa

W kategorii inne instrumenty pasterskie - dorośli.

Wyróżnienie I stopnia otrzymał, Macoszek Janusz z Istebnej

Wyróżnienie II stopnia uzyskała Suszka Marzena z Koniakowa

W kategorii trombity - dzieci.

III nagrodę otrzymał Paweł Kukuczka z Koniakowa

Wyróżnienie I stopnia otrzymali: Jałowiczor Mateusz z Jaworzynki, Heczko Łukasz z Jaworzynki

Wyróżnienie III stopnia otrzymali: Suszka Szymon z Koniakowa, Legierski Kacper z Istebnej, Kaczmarzyk Mateusz z Jaworzynki, Probosz Jan z Jaworzynki

W kategorii trombity - dorośli.

I nagrodę otrzymał Rucki Tadeusz z Koniakowa

Wyróżnienie I stopnia otrzymał Macoszek Janusz z Istebnej

w kategorii rogi pasterskie - dzieci.

II nagrodę otrzymał Kukuczka Paweł z Koniakowa

Wyróżnienia I stopnia otrzymali Heczko Łukasz z Jaworzynki, Kaczmarzyk Mateusz z Jaworzynki

Wyróżnienia II stopnia uzyskali: Legierski Kacper z Istebnej, Jałowiczor Mateusz z Jaworzynki, Probosz Jan z Jaworzynki

Wyróżnienie III stopnia zdobył Suszka Szymon z Koniakowa

W kategorii rogi pasterskie - dorośli.

I nagrodę otrzymał Rucki Tadeusz z Koniakowa

III nagrodę uzyskał Macoszek Janusz z Istebnej

Wyróżnienie otrzymała Suszka Marzena z Koniakowa

Warto dodać, że w drodze na "Ligawki" nasi muzykanci odwiedzili jeszcze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Górale z Zespołu Regionalnego "Koniaków" - artyści ludowi z Koniakowa, Istebnej i Jaworzynki wstąpili na przedwczesne "Połazy", których wysłuchał sam minister Piotr Gliński.

W tym dniu uhonorowano także specjalną nagrodą Ministra MKiDN Janusza Macoszka łod Wojtosza - kustosza Chaty Kawuloka za piękne kultywowanie dziedzictwa Jana i Zuzanny Kawuloków.

Gratulujemy!!!

Protokoły jury pod poniższym linkiem:

https://www.muzeumrolnictwa.pl/aktualnosci/aktualnosci-biezace/protokoly-jury-xxxix-konkursu-gry-na-instrumentach-pasterskich-im-kazimierza-uszynskiego



Dodał: Barbara Juroszek (7072)