Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@ug.istebna.pl

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
22.02
2019

Program Czyste Powietrze – podsumowanie spotkania konsultacyjnego

W dniu 18 lutego 2019 roku w czytelni byłego gimnazjum w Istebnej odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące realizacji programu „Czyste Powietrze” prowadzone przez doradcę energetycznego Pana Mariusza Wasik, podczas którego mieszkańcy mogli zapoznać się z założeniami programu, metodologią uzupełniania wniosku, zmianami, które zostały wprowadzone do programu od nowego roku oraz konsultować swoje wnioski. Poniżej przedstawiamy największe zmiany dotyczące budynków nowobudowanych oraz wartości dofinansowania:

1.  Budynek nowobudowany:

  • Dotacja do zabudowy kotła jest możliwa ale pod warunkiem, że montaż kotła zakończy się do dnia 31.12.2019;
  • Można starać się o dotację na wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

2.  Dofinansowanie:

  • Od 1 lipca 2019 roku rozpoczęcie inwestycji rozumiane jako poniesienie pierwszego kosztu kwalifikowalnego może nastąpić nie wcześniej niż złożenie wniosku.

  • Wartość dofinansowania zależy od średniego miesięcznego dochodu netto na osobę w gospodarstwie domowym wnioskodawcy oraz od możliwości odliczenia ulgi termomodernizacyjnej.

  • Dotacje uzyskane od 01 stycznia 2019 roku zwolnione są od podatku dochodowego od osób fizycznych.

Wszelkich pozostałych informacji dotyczących programu można uzyskać na stronie internetowej: https://portal.wfosigw.katowice.pl/ oraz w Urzędzie Gminy. Dodał: MS (6520)