Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
1.03
2021

46. Międzynarodowy Bieg Narciarski „O Istebniański Bruclik”

Nie od dziś wiadomo, że Bieg o Istebniański Bruclik to flagowa impreza sportowa w Gminie Istebna. W tym roku historia przygotowań do 46. edycji tej imprezy przypominała film pełen zwrotów akcji, a z uwagi na zmieniające się zasady związane z reżimem sanitarnym organizatorzy do końca nie byli pewni, czy wszystko się uda. Także pogoda i znaczne ocieplenie w ostatnim tygodniu do końca trzymało nas w niepewności, jednak dzięki intensywnej nocnej akcji naśnieżania - udało się i w sobotni poranek 27 lutego organizatorzy i biegacze spotkali się na trasach Kubalonki gotowi do działania.

        46. Bieg o Istebniański Bruclik! Wspaniała atmosfera, sportowa postawa 220 biegaczy, którzy nie zawiedli mimo niełatwych warunków pogodowych oraz  dobre przygotowanie tras zapewniły udaną imprezę.

        W tym roku zapisy w całości odbyły się online, a ilość chętnych przerosła nasze oczekiwania. Od rana działało już Biuro Zawodów wydając numery startowe i bloczki na posiłki. Bieg odbył się bez udziału publiczności, a jedynie z nieletnimi uczestnikami przybyli opiekunowie. Niska temperatura i mżawka nie zgasiła zapału sportowców, gotowych do zmagań z trasami Kubalonki.

        Rywalizacja wśród kobiet i dwóch najstarszych kategorii męskich rozgrywała się na dystansie 5 km,  natomiast mężczyźni w wieku od 17 do 59 lat walczyli na dystansie 12 km (zmiana z uwagi na trudne warunki)  o główne trofeum, czyli Istebniański Bruclik. Jednocześnie zawody wliczane były do Pucharu Polski Amatorów. Szczegółowe listy z wynikami znajdują się na stronie Gminy Istebna.

        W tym roku główne nagrody powędrowały w ręce mieszkańców Trójwsi-  bruclik do Łukasza Gazurka, a istebniański kabotek do Magdaleny Kobielusz. Nowiutkie części góralskiego stroju otrzymali również triumfatorzy w najmłodszych kategoriach wiekowych.Tym razem trofea te trafiły do Leny Patryki z Istebnej oraz Mikołaja Juroszka z Koniakowa.

        Dodatkowo nagrodzono najstarszą zawodniczkę z Trójwsi - Barbarę Byrtus i najstarszego zawodnika - Jana Gorzołkę. Specjalne upominki przygotowano także dla najszybszych z Trójwsi - byli to zdobywcy kabotka i bruclika w głównej kategorii Magda i Łukasz.

        W kategorii młodzieżowej zawodnicy, którzy ukończyli bieg na pierwszym miejscu również otrzymali bruclik i kabotek. A byli to Ania Milerska z Nydku i Przemek Legierski z Jaworzynki.

        Ceremonii wręczania nagród trzem najlepszym zawodnikom w każdej kategorii wiekowej dokonali: Beata Białowąs -Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Łucja Michałek- Wójt Gminy Istebna, Łucja Dusek - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej, radni Gminy Istebna: Barbara Bielesz, Kazimierz Łacek i Bartłomiej Jałowiczor i radny sołecki Jerzy Kedzior.  Każdy z dekorowanych otrzymał statuetkę, dyplom oraz nagrody finansowe i rzeczowe . W tegorocznej puli nagród znalazły się wartościowe bony po części ufundowane przez sponsorów imprezy!

        Biegaczy ze swadą dopingowała niezawodna konferansjerka Aneta Legierska- kierownik promocji w GOK PiT BP Istebna. Gastronomię zapewniło KGW Jaworzynka serwując biegaczom „lunchboxy” uzupełniające poziom energii po biegu.

        Sędzią Głównym zawodów był Jacek Suszka, a Delegatem Technicznym Adam Cieślar. Z ramienia organizatora nad całością czuwali Łucja Dusek - Dyrektor GOK i Jacek Kohut z GOK Istebna.

        W wydarzeniu udział wzięli między innymi:  Łucja Michałek- Wójt Gminy Istebna, Beata Białowąs -Wicemarszałek Województwa Śląskiego, radni Gminy Istebna: Barbara Bielesz, Bartłomiej Jałowiczor, Kazimierz Łacek, Dyrektor GOK Istebna Łucja Dusek, przedstawiciele skipol.pl i portalox

            Pragniemy podziękować wszystkim Sponsorom tegorocznej imprezy, a było ich niemało:

 • Totalizator Sportowy
 • Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
 • Modular
 • Zakład Elektromechaniczny Bast  S.J.
 • Usługi Transportowe Krzysztof Bury
 • Firma Bambo Andrzej Zowada
 • Diehl Metering
 • SSTD Marek Iwanek
 • Budowa Obiektów Drogowych  Jan Golik
 • Przedsiębiorstwo Geologus Jan Waligóra
 •  Mirotrans Mirosław Gazrurek
 • FU Hubert Kędzior
 • Polineo Polineo
 • Rekord SI Sp. z o.o. Janusz Szymura
 • Usługi Leśne Gańczorka Kubica
 • Firma EKO Stela
 • Ubezpieczenia Michałek
 • FHU Bielesz Barbara Bielesz
 • Firma  Strabag
 • Drewnostyl
 • Centrum Urody / Beauty Center Iwona Kohut

 

Bieg objął honorowym patronatem Stanisław Szwed - Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej .

Całej ekipie Osób odpowiedzialnych za organizację Biegu, Pawłowi Cieślarowi z całą ekipą  za pełną poświęcenia pracę nad przygotowaniem tras, mediom obecnym na imprezie oraz dzielnym uczestnikom 46. Biegu o Bruclik serdecznie dziękujemy!

Foto: Bronka Polok

Opracowanie: Barbara Juroszek - GOK Istebna

Pozostałe relacje z tego wydarzenia:

Relacja filmowa Mariusza Jaszczurowskiego

Relacja na portalu OX.PL

Relacja filmowa OX.PL

Relacja TVS


Zobacz reportaż:
46. Międzynarodowy Bieg Narciarski „O Istebniański Bruclik” cz. II

Zobacz reportaż:
46. Międzynarodowy Bieg Narciarski „O Istebniański Bruclik” cz. I


Dodał: Jacek Kohut (7792)