Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
30.11
-0001

500 tys. zł dla gminy Istebna w ramach rządowego wsparcia #ŚląskiPakietDlaTurystyki

Łucja Michałek- Wójt Gminy Istebna odebrała z rąk Marszałka woj. śląskiego Jakuba Chełstowskiego i Przewodniczącego sejmiku śląskiego Jana Kawuloka symboliczny bon w kwocie 500 tys. złotych, które to bony przekazane zostały w dniu 17 lutego 2021 roku na placu św. Jakuba w Szczyrku na ręce Wójtów i Burmistrzow miast i gmin górskich w ramach #ŚląskiPakietDlaTurystyki.

 

Łącznie przekazano 8 mln zł wsparcia dla 12 gmin turystycznych  w Województwie Śląskim!

Dotacje dla gmin w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki to pomoc finansowa mająca stanowić element rekompensaty za utracone, wskutek pandemii dochody budżetowe.

Symboliczne czeki samorządowcom przekazali: : marszałek  województwa śląskiego JakubChełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża, członek zarządu województwa Beata Białowąs, przewodniczący Sejmiku Jan Kawulok i radni: Ewa Żak, Agnieszka Biegun i Stanisław Baczyński.

Zgodnie z zapowiedzią, już w pierwszym kwartale bieżącego roku, rozpoczynamy realizację programu wsparcia dla gmin, które w dużej mierze utrzymują się z turystyki, ale pandemia mocno tą działalność ograniczyła. Przedsiębiorcy potrzebują takiej formy pomocy, która zagwarantuje im w miarę szybkie przywrócenie ruchu turystycznego na poziomie odpowiednim do stabilnego funkcjonowania. Śląski Pakiet dla Turystyki jest odpowiedzią samorządu województwa na kryzys w tej branży. Wspierając i promując konkretne atrakcje czy obiekty turystyczne chcemy realnie przyczynić się do jej odbudowy - podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Mówi się, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a nasze gminy, których ważnym źródłem dochodów jest turystyka, wskutek pandemii znalazły się w trudnej sytuacji. Pomoc przyszła z województwa i za to chcemy dziś podziękować - powiedział w imieniu wszystkich włodarzy górskich Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku.

Cieszymy się, że wśród kilkunastu gmin z pomocy skorzystają też zaprzyjaźnione gminy z Beskidzkiej 5:

- Miasto Szczyrk - 2 mln zł,

- Miasto Wisła - 2 mln zł,

- Miasto Ustroń - 1 mln zł,

- Gmina Brenna - 298 tys. zł.Dodał: Oliwia Szotkowska (7775)