Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
18.02
2021

Akcja Świeć Przykładem za nami

Istebna Świeci Przykładem - jednogłośnie stwierdzili Policjanci z Komendy Policji Wydziału Ruchu Drogowego z Cieszyna oraz dziennikarze Radio Bielsko, którzy w dniu 17.02.2021 przeprowadzili akcję pt. "Swieć Przykładem - bądź widoczny" na terenie naszej gminy!!

Wydarzenie miało miejsce we wszystkich 3 sołectwach. Ogólnopolska akcja ma za zadanie edukować i informować ludzi na temat ważności posiadania odblasku na ubraniu, szczególnie kiedy poruszamy się w godzinach wieczornych.

Organizatorzy rozdali zebranym odblaski oraz workoplecaki, zaś Łucja Michałek- Wójt Gminy Istebna poprzez przedstawicieli Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej ( dyr. Łucja Dusek-Francuz, Barbara Juroszek, Małgorzata Owczarczak i Aneta Legierska) przekazała na akcję odblaski, kamizelki odblaskowe, a dla najmłodszych słodycze.

Organizatorzy najpierw spotkali się przy SP1 Koniaków wspólnie z zastępcą wójta gminy Istebna - Ryszardem Macurą, dziećmi, rodzicami, dyrektorem szkoły Andrzejem Ryłko, sołtysem Koniakowa Janem Gazurem i Ochotniczą Strażą Pożarną Koniaków Centrum wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Istebna Stanisławem Legierskim. Następnie pojechali do Jaworzynki by tam wraz sołtys Jaworzynki Bogusławą Kawulok, dyrektorem SP1 Jaworzynka Dorotą Kukuczką, radnymi gminnymi Bartłomiejem Jałowiczorem i Kazimierzem Łackiem, Ochotniczą Strażą Pożarną Jaworzynka Centrum i rodzicami rozdać odblaski zebranym dzieciom z SP1 Jaworzynka. Na koniec samochody policyjny i Radio Bielsko przejechały do Istebnej i tutaj w towarzystwie Ochotniczej Straży Pożarnej Istebna Centrum, dyrektor ZSP Istebna Danuty Haratyk - Woźniczka, rodziców i zebranych także rozdano odblaski i słodycze.

W każdym sołectwie dzieci brały udział w konkursach, udzielały pozdrowień na żywo na antenie Radio Bielsko, a także zebrały szereg potrzebnych informacji na temat bezpieczeństwa.

Akcja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM zaangażowanym w organizację tego wydarzenia!

 Dodał: Aneta Legierska (7776)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
marzec 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: marzec

galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej