Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
19.02
2018

Biegowy weekend pełen sukcesów!

*** Złoty medal dla szafety NKS Trójwieś Beskidzka oraz srebro dla MKS Istebna to znakomity bilans rozegranej w Tomaszowie Lubelskim ostatniej konkurencji Mistrzostw Polski Młodzików w biegach narciarskich.
W składzie zwycięskiej sztafety pobiegły Zuzanna Fujak, Laura Legierska, Karolina Kohutová i Ewa Gazur zaś MKS Istebna reprezentowały Karolina Kukuczka, Anna Kobielusz, Jolanta Jałowiczor i Anna Probosz.
Bieg rozegrany został na dystansie 4 x 3 km.

*** Udany start zanotowali nasi biegacze w dwudniowych zawodach "Pucharu Roztocza" - trzeciej w tym sezonie imprezie Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska", które rozegrane zostały na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim.
Oto bilans naszych medalistów:
Marcelina Wojtyła (MKS Istebna) - złoto i srebro
Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka) - złoto i brąz 
Karolina Kohutová (NKS Trójwieś Beskidzka) - złoto
Ewa Gazur (NKS Trójwieś Beskidzka) - 2 x srebro
Laura Legierska (NKS Trójwieś Beskidzka) - brąz
Jolanta Jałowiczor (MKS Istebna) - brąz
Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) - brąz

Warto wspomnieć, że zawody w kategorii Junior C miały status Mistrzostw Polski Młodzików:
Ewa Gazur - złoto i srebro
Laura Legierska - srebro
Karolina Kukuczka (MKS Istebna) - brąz

W kategorii D i E biegaczki rywalizowały o medale Ogólnopolskich Zawodów Uczniowskich Klubów Sportowych:
Zuzanna Fujak - złoto i brąz
Jolanta Jałowiczor - brąz
Warto dodać, że zwycięstwo w zawodach odniosła także była zawodniczka MKS Istebna, obecnie reprezentująca SS-R LZS Sokół Szczyrk Magdalena Kobielusz z Istebnej.

*** Sztafeta naszych biegaczy amatorów Vexa reprezentująca Team na Biegówkach w składzie Piotr Michałek, Kazimierz Legierski i Jan Łacek (wszyscy z Jaworzynki) oraz Grzegorz Legierski z Koniakowa wygrała Sztafetowy Bieg Piastów, który odbył się na Polanie Jakuszyckiej.
Warto wspomnieć, że dwaj pierwsi uzyskali najlepsze czasy w gronie wszystkich uczestników zmagań stylem klasycznym.

*** Andrzej Mojeścik z Istebnej wygrał bieg na dziesięć kilometrów techniką klasyczną mężczyzn rozegrany wczoraj w Wilkowicach w ramach XI Pucharu Magurki "Śladami Arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg", zaliczanego do klasyfikacji Pucharu Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich.
W ramach imprezy przeprowadzono również biegi młodzieżowe, w których startowali zawodnicy NKS Trójwieś Beskidzka. W swoich kategoriach wiekowych na podium stanęli: Teresa Brączek (pierwsze miejsce), Zofia Małyjurek (drugie miejsce) i Dariusz Słowioczek (drugie miejsce).



Dodał: Jacek Kohut (5834)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej