Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
7.02
2018

Budowa sieci światłowodowej w gminie Istebna

Operator telekomunikacyjny SferaNET S.A. został Beneficjentem w drugim konkursie ogłoszonym przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa dla Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

Mieszkańcom gminy Istebna oraz placówkom oświatowym dzięki wybudowanej nowoczesnej sieci szerokopasmowej w technologii światłowodowej (GPON) o przepustowości min. 100 Mb/s, umożliwi się połączenie z globalną siecią internetową, możliwość korzystania z Internetu, telewizji, multimedialnych zasobów informacji i usług świadczonych elektronicznie .

Rozpoczęcie budowy sieci magistralnej przewidziane jest na marzec 2018 roku, a pierwsi abonenci zostaną podłączeni w czerwcu 2018 roku. Pierwszy etap budowy w ramach projektu rozpoczął się już w tym miesiącu (luty 2018) polegający na zbieraniu oświadczeń mieszkańców o wyrażeniu zgody na podwieszenie kabla światłowodowego.

Z uwagi na fundamentalne w skali całego kraju znaczenie programu i podpisanych umów na dofinansowanie, przedsiębiorstwo SferaNET S.A. zwraca się do Państwa z ogromną prośbą o usprawnienie procesu zbierania oświadczeń.

Szczegóły dotyczące podłączeń i oferty dostępne są w Telefonicznym Biurze Obsługi Klienta pod nr 33 498 44 55, na stronie internetowej pod adresem: www.sferanet.pl , w Punkcie Obsługi Klienta w  Bielsku-Biała, ul. PCK 8, oraz u lokalnych przedstawicieli, którzy odwiedzają mieszkańców.

Pełna informacja w poniższych załącznikach.

 Dodał: (5808)