Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
6.02
2019

Dzień Babci i Dziadka w SP-2 w Istebnej

28 stycznia odbył się w naszej szkole dzień poświęcony Babciom i Dziadkom. A ponieważ mamy już podstawówki ośmioklasowe i uczniów nam przybyło, w związku z tym dziadków też mamy więcej. I tu zaczęły się schody, bo jak to zorganizować, żeby wszyscy słyszeli, widzieli, mogli z sobą porozmawiać i mieli dość miejsca. Narady były dość burzliwe, ale ostatecznie udało się jakoś wszystko ułożyć. Tego dnia od rana była kolejka do auli, w której wszyscy chcieli przeprowadzić ostatnią próbę przed występem. A ósma klasa odpowiedzialna za porządek i organizację uwijała się, nosząc ławki, krzesła, a później witając gości i prowadząc ich na miejsce.

Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Danuta Szmigielska-Kawulok, witając drogich seniorów i składając im życzenia. Całość prowadzili uczniowie z samorządu uczniowskiego: Natalia i Dawid z klasy ósmej. Na początku opowiedzieli o genezie świętowania w Polsce Dnia Babci i Dziadka, złożyli życzenia i zaprosili na występy.

Jako pierwsi swój program przedstawili uczniowie z klas 0 i 1. Już samo wejście nas scenę przed tak liczną publicznością, jest dla większości z nich nie lada wezwaniem. I choć ci najmłodsi zawsze bardzo się denerwują, to i tak wiadomo, że są traktowani przez dziadków w sposób specjalny. Wszelkie pomyłki są błyskawicznie zapominane, a na zakończenie za przygotowane wiersze i piosenki, dostają zasłużoną burzę oklasków. Dzieci z klasy 2 i 3 przygotowały inscenizację „Brzydkiego kaczątka” Ch. H. Andersena. Kolorowe dekoracje, pieczołowicie przygotowane kostiumy, ciekawa muzyczna oprawa i zaangażowanie uczniów sprawiły, że spektakl bardzo się podobał. Innym rodzajem przedstawienia był „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów z klasy 4. Ta krótka i humorystyczna wersja w gwarowym wykonaniu wywołała wiele śmiechu. Tak samo skecze przygotowane przez uczniów z klasy 6 i 7, w których głównymi postaciami byli oczywiście babcia i dziadek. Przedstawienie ich w różnych komicznych sytuacjach i sama charakteryzacja nastolatków jako staruszków, powodowała uśmiech na twarzach gości. Zwieńczeniem występów był koncert życzeń dla seniorów w wykonaniu uczniów klasy 5. Była piosenka „Pretty woman” w wykonaniu męskiego kwartetu, „Felicita” w duecie męsko-damskim i „Bielyje rozy”, zaśpiewał młody solista z towarzyszeniem dziewczęcego zespołu wokalno-tanecznego. Była również piosenka Eleni w wykonaniu pięknej solistki i towarzyszącego jej żeńskiego chórku. Miłym akcentem było dedykowanie tego utworu wszystkim babciom i dziadkom, których już z nami nie ma.

Na zakończenie uroczystości uczniowie prowadzący przyznali Babciom i Dziadkom tytuły „Super Firm”, wymieniając cały szereg korzyści, jakie mają wnuki z „posiadania takiej instytucji”. Nagrodę, w postaci słodkiego poczęstunku, ufundowaną przez wnuki i ich rodziców, dziadkowie odebrali na sali gimnastycznej. Przy kawie, herbatce, ciastach i niezastąpionych szkolnych pączkach, dziadkowie spędzili pozostałą część uroczystości. Młodsze wnuki wręczyły wreszcie upominki, za co zostały dokarmione słodkościami, a starsze usługiwały swoim najbliższym.

Przygotowania tego dnia wymaga od nas, nauczycieli, ale także uczniów i obsługi szkoły, sporego zaangażowania. Jednak serdeczność, uśmiech i to zwykłe „dziękuję”, zawsze rekompensują nam wszystko… 

Dziękujemy Babciom i Dziadkom za przybycie, mimo tak trudnych warunków i już teraz zapraszamy za rok.

Tekst: Barbara Dymarek

Zdjęcia: SP 2 w IstebnejDodał: Jacek Kohut (6488)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej