Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
11.06
2019

EURO-NAJka dla Istebnej

EURO-NAJka dla Istebnej i regionalne przysmaki od KGW Istebna, Jaworzynka i Koniaków podczas konferencji i pikniku zorganizowanego przez Euroregion Śląsk Cieszyński z okazji 15-lecia obecności Polski i Republiki Czeskiej w strukturach Unii Europejskiej, w ramach projektu "ProUE | ProEU”. Wydarzenia miały miejsce w dniach 6-9.06.2019 roku w Cieszynie.

W dniu 6 czerwca 2019 roku w Domu Narodowym w Cieszynie podczas konferencji podsumowującej 15-letnią obecność Polski i Republiki Czeskiej w strukturach Unii Europejskiej, przedstawicielka Gminy Istebna Aneta Legierska, z rąk Dyrektora Biura Euroregionu Śląsk Cieszyński pana Bogdana Kasperka  odebrała wyróżnienie w postaci dyplomu "EURO NAJki" dla gminy Istebna za największą liczbę złożonych projektów w kategorii gmina. Należy dodać, że chodzi tutaj o wszystkie projekty polsko-czeskie ( tzw. miękkie i twarde)  złożone przez gminę Istebna, ale także jednostki, takie jak GOK czy działające na naszym terenie stowarzyszenia. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy Wszystkim Osobom zaangażowanym w pozyskiwanie funduszy europejskich w ramach działalności Euroregionu na przestrzeni ostatnich 15 lat. To wyróznienie dla Nas Wszystkich. Konferencja zorganizowana w ramach 25. posiedzenia Polsko-Czeskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Transgranicznej. Warto dodać, iż wyróżnienie EURO NAJki otrzymał także GOTIC z Mostów koło Jabłonkowa za największą ilość złożonych projektów w ramach instytucji. Koleżankom z Mostów serdecznie gratulujemy, bo w większości projektów składanych przez GOK są partnerem naszej instytucji.

W dniach 9 -11 czerwca br. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju pełniące rolę Instytucji Krajowej w programie Interreg V-A Republika Czeska – Polska (Interreg V-A RCz-PL), we współpracy z Euroregionami: Śląsk Cieszyński, Silesia, Beskidy oraz Regionalnym Punktem Kontaktowym Interreg V-A Republika Czeska - Polska w województwie śląskim, zorganizowało rajd rowerowy na polsko-czeskim pograniczu oraz piknik promujący Program, który zaplanowany został na zakończenie 1. etapu rajdu rowerowego tj. 9 czerwca br. (niedziela) w godzinach popołudniowych. Piknik promujący polsko-czeską współpracę transgraniczną zorganizowany był na terenach przygranicznych i rekreacyjnych nad rzeką Olzą (Camping „OLZA”). W jego trakcie przewidziano różnego rodzaju atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, m.in.: występy zespołów regionalnych, stoiska z materiałami promocyjnymi dot. polsko-czeskiej współpracy na pograniczu, degustacja potraw regionalnych, ścianka wspinaczkowa dla dzieci, rowery stacjonarne oraz wieczorny pokaz tańca z ogniem. Podczas pikniku mocny akcent stanowiły KGW z terenu Trójwsi Beskidzkkiej, które przygotowały bogatą ofertę potraw regionalnych. Serdecznie dziękujemy Kucharkom z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa za zaangażowanie i włączenie się w obchody jubileuszu.

 

więcej na www.olza.pl 

 Dodał: Aneta Legierska (6746)