Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
22.05
2018

Festiwal Biegów Sztafetowych i Bieg Rodzinny już za nami!

W tegorocznym sportowym kalendarzu imprez, które odbywają się w naszej gminie był czas na biegi narciarskie, siatkówkę, tenis stołowy i koszykówkę, a w minioną niedzielę, 20 maja przyszedł czas również na biegi przełajowe i to w dość nietypowym wydaniu.

Po raz czwarty w kompleksie sportowo- rekreacyjnym w Istebnej na Zaolziu rywalizowały sztafety dwójkowe. Bieg ten odbył się w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Wśród młodszych dzieci w grupie dziewczynek najlepszą sztafetą zostały Adela Cichy i Maja Strokosz z Istebnej, a wśród chłopców najszybsi byli Marcin Gorzołka i Szymon Słowioczek z Jaworzynki. W kategorii dzieci starszych najlepsza okazałą się być sztafeta dziewcząt Maria Skurzok z Jaworzynki i Kamila Probosz z NKS Trójwieś Beskidzka, a w grupie chłopców zwyciężyli Dawid Legierski z Istebnej i Przemysław Legierski z Jaworzynki. Natomiast w rywalizacji sztafet w kategorii dorosłych wśród pań zwyciężyły Aleksandra Libery – Cichy i Wioletta Strokosz z Istebnej, zaś najszybszą męską sztafetą okazali się być Marek Dziewior i Tadeusz Kohut z Istebnej, którzy powtórzyli swój sukces z poprzedniego roku.

 

Po raz drugi przy okazji Festiwalu Sztafet odbył się również Bieg Rodzinny „O Puchar Prezesa OSP Istebna Centrum”. W tym biegu wystartowało 13 rodzin , a wśród nich znalazły się również rodziny wielopokoleniowe, gdyż nie jednym wnukom zależało na jak największej liczbie punktów do zdobycia. I dlatego też puchar w tegorocznej edycji Biegu Rodzinnego przypadł rodzinie Zowada z Istebnej.  Ideą Biegu Rodzinnego było po raz kolejny zaangażowanie całych rodzin do wspólnego spędzania czasu wolnego na sportowo.  I udało się, ponieważ pomimo wielu innych wydarzeń, które odbywały się w tym samym czasie, nie zbrakło chętnych do i wyjścia z domu i niedzielnego rozruchu.

W imprezie uczestniczył Wójt Gminy Henryk Gazurek wraz z małżonką. Pogratulował on wszystkim uczestnikom woli walki, chęci aktywnego spędzania wolnego czasu. Wraz z panem Jarosławem Hulawym, który od południa angażował się w pomoc w przeprowadzeniu zawodów, wręczał najlepszym pamiątkowe medale, nagrodę rzeczowe oraz dyplomy.

Za udział w Festiwalu Biegowym każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, buton, napój oraz kiełbaskę z grilla.

 

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego Festiwalu Biegowego: Jackowi Suszce, który prócz startu w biegu zawsze profesjonalnie dba o pomiar czasu i wyniki, Jarosławowi Hulawemu za pomoc w przygotowaniu tras, Tadeuszowi Witosowi za obsługę nagłośnienia, Barbarze Juroszek i Małgorzacie Owczarczak za obsługę biura zawodów, strażakom z OSP Istebna Centrum z obsługę gastronomiczną, a także Beskidzkiej Grupie GOPR, którzy uatrakcyjnili imprezę rozkładając ściankę wspinaczkową- z czego największą frajdę mieli najmłodsi.

Wszystkim uczestnikom chcemy pogratulować osiągniętych wyników i podziękować, że stworzyli tak miłą i rodzinną atmosferę podczas imprezy. Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się znowu, a chętnych do startu będzie jeszcze więcej!

Karina Czyż

Zadanie realizowane w ramach Gminnego Programu Profilaktyk i Rozwiązywania Problemów w Gminie Istebna na 2018 rok

 Dodał: Jacek Kohut (5998)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej