Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
31.10
2018

II Gminny Turniej Szachowy już za nami

Mimo, iż gra w szachy nie jest dziś tak mocno popularna, chętnych do udziału w II edycji Gminnego Turnieju Szachowego nie zabrakło. W niedziele 28 października w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej spotkali się lokalni miłośnicy tej królewskiej gry. Czwórka młodych adeptów oraz trzech dorosłych zasiadło do szachownic, by w pojedynkach „każdy z każdym” wyłonili się najlepsi.

Wszystkich uczestników Turnieju oraz zebranych kibiców powitał Jacek Kohut, który następnie oddał głos panu Edwardowi Majeranowskiemu, który objaśnił wszystkim szachowe zasady, służył radą, a także rozegrał partie szachów w swojej grupie wiekowej razem z panem Leszkiem Bujokiem i Józefem Kukuczką. Pojedynki odbywały się w dwóch rundach, a zakończyły się ciekawym wynikiem, ponieważ każdy z panów raz wygrał, a raz przegrał każdy mecz. Dlatego wszyscy trzej ex aequo zajęli pierwsze miejsce.

W kategorii dzieci ze szkół podstawowych również każda partia była rozgrywana dwukrotnie, z możliwością rewanżu.
I miejsce, z kompletem punktów, zajął Szymon Mojeścik z Istebnej, II miejsce Marcel Czerniecki z Istebnej, a na miejsce III wywalczył Marcel Małysz z Istebnej. Wielkie wyrazy uznania należą się najmłodszej uczestniczce Turnieju, dziewięcioletniej Adeli Patyk z Jaworzynki, która dzielnie walczyła w każdej partii ze starszymi od siebie kolegami.

Przy stołach, prócz podstawowych reguł gry w szachy, przodowała także zasada „fair play”, dzięki czemu Turniej odbywał się bez sędziego.

Swoje słowa uznania dla wszystkich szachistów, a szczególnie dla młodszej grupy graczy, wyraził również obecny z nami Wójt, Henryk Gazurek. Dokonał on również wręczenia nagród, dyplomów i pamiątkowych statuetek.

Bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim zawodnikom – młodym adeptom gry w szachy jak i tym bardziej doświadczonym – za udział w Turnieju, chęć spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom dzieci biorących udział w Turnieju za Waszą obecność, słowa zachęty i otuchy, jakie dawaliście młodym uczestnikom.

Słowa wdzięczności kierujemy także do pana Edwarda Majeranowskiego, który służył nam swoją pomocą i wiedzą przy organizacji tego Turnieju, a także ufundował dzieciom słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję, że małymi krokami uda nam się spopularyzować grę w szachy na terenie naszej gminy.

Karina CzyżDodał: Jacek Kohut (6299)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej