Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
8.03
2016

II Turniej Tenisa Stołowego

W holu istebniańskiego Gimnazjum odbył się II Turniej Tenisa Stołowego „O Puchar Wójta Gminy Istebna”.

Mogłoby się wydawać, że tenis stołowy jest mało popularnym sportem na naszym terenie, lecz chętnych do gry nie brakowało. Przy rozstawionych trzech stołach do walki o Puchar Wójta stanęło łącznie 21 zawodników w trzech kategoriach wiekowych.

Wśród najmłodszych zawodników rywalizujących w dwóch grupach, puchary wywalczyli Paweł Jendrulek z Ustronia, który w finale pokonał 2:0 swojego kolegę Dawida Gorewodę. W meczu o trzecie miejsce lepszy okazał się być Szymon Glet z Jaworzynki, który pokonał Jakuba Fiedora z Koniakowa 2:0.

Gimnazjaliści rozgrywali swoje mecze systemem „każdy z każdym”, gdyż było ich czterech (piąty, Grzegorz Ibiszewski występował poza konkursem). Pierwsze miejsce, z kompletem punktów zajął Maciej Adamus z Istebnej, który w ubiegłym roku również zwyciężył w tej kategorii. Na drugim miejscu z czterema punktami uplasował się Damian Fiedor z Koniakowa, a trzecie miejsce wywalczył Grzegorz Sikora z Istebnej.

Wśród dorosłych rozgrywki toczyły się początkowo w dwóch pięcioosobowych grupach, z której do walki o puchary przechodziło trzech najlepszych. Pozostali walczyli o dolne miejsce w tabeli. W ścisłym finale znaleźli się: Stanisław Galej, Jan Łacek i Mirosław Adamus.
W walce o podium trzecie miejsce zdobył Jan Łacek z Jaworzynki, drugie miejsce zajął Stanisław Galej z Koniakowa, a na pierwszym miejscu z niemalże kompletem wygranych w całym Turnieju, uplasował się Mirosław Adamus z Istebnej.

Jeśli Turniej „O Puchar Wójta”, to nie mogło zabraknąć wśród nas pana Henryka Gazurka, wójta naszej gminy. Podziękował on organizatorom za kolejny trafny Turniej, a wszystkim uczestnikom gratulował udziału i sportowej rywalizacji. Wójt wręczył nagrody, puchary oraz dyplomy najlepszym, a wszystkim pozostałym pamiątkowe dyplomiki za udział w Turnieju.

Serdeczne wyrazy wdzięczności pragniemy skierować do pana Mariusza Juroszka z Istebnej, który był sędziom rozgrywek Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Dziękujemy również dyrekcji Gimnazjum w Istebnej za użyczenie pomieszczenia do rozegrania Turnieju oraz obsłudze szkoły, która pomagała nam w wielu sprawach technicznych.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich amatorów tenisa stołowego w naszej gminie, zwłaszcza dla tych, którzy okazali się być najlepsi w pingpongowej rywalizacji. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach marcowego Turnieju Tenisa Stołowego.

Karina Czyż

Galeria Zdjęć z Turnieju

 

Tabele końcowe II Turnieju Tenisa Stołowego O Puchar Wójta

Szkoły Podstawowe

 1. Paweł Jendrulek
 2. Dawid Gorewoda
 3. Szymon Glet
 4. Jakub Fiedor
 5. Paweł Niewiadomski
 6. Mateusz Bury

Młodzież 13-17 lat

 1. Maciej Adamus
 2. Damian Fiedor
 3. Grzegorz Sikora
 4. Łukasz Kukuczka

Dorośli

 1. Mirosław Adamus
 2. Stanisław Galej
 3. Jan Łacek
 4. Dawid Gluza
 5. Michał Zowada
 6. Rafał Ligocki
 7. Piotr Fiedor
 8. Jacek Kohut
 9. Damian Michałek
 10. Dominik Hubka


Dodał: (4668)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej