Internetowe echa sukcesu Kamila Burego...

Prezentujemy przegląd ciekawszych materiałów internetowych związanych z wczorajszym udziałem Kamila Burego w olimpijskim ćwierćfinale sprintu...

sportowe fakty.wp.pl

Kamil Bury w ćwierćfinale! Sensacyjny awans 22-letniego Polaka
Kamil Bury wywalczył awans do ćwierćfinału sprintu stylem klasycznym w Pjongczangu. Pozytywne przejście kwalifikacji przez olimpijskiego debiutanta jest jak na razie jedną z największych niespodzianek in plus, jeśli chodzi o starty Polaków w Korei.
W eliminacjach Kamil Bury uzyskał dwudziesty ósmy czas. Gorsi od 22-latka okazali się m.in. aktualny mistrz świata na 50 km Alex Harvey, Richard Jouve, Lucas Chanavat, czy Andrew Newell, a więc biegacze doskonale znani na międzynarodowej arenie.
Bury jak dotąd zaledwie dwa razy w życiu startował w zawodach Pucharu Świata zajmując najwyżej... sześćdziesiąte dziewiąte miejsce. Jego awans do ćwierćfinału można więc uznać za sensację.

pzn.pl

Wielki sukces Kamila Burego!
Wielki sukces na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu osiągnął już Kamil Bury. Polak, który w Korei debiutuje w tej najważniejszej dla sportowca imprezie, po bardzo dobrym biegu wywalczył awans do ćwierćfinale sprintu.

sport.pl

Kamil Bury z życiowym sukcesem
Kamil Bury, który o starcie na igrzyskach dowiedział się dopiero 26 stycznia, w sprincie techniką klasyczną doszedł do ćwierćfinału. Jak na razie jest największą pozytywną niespodzianką polskiej reprezentacji olimpijskiej.
22-latek zachwycił w kwalifikacjach, w których zajął 28. miejsce i niespodziewanie wdarł się do ćwierćfinałowej rywalizacji. Na awans do kolejnej rundy szanse miał niewielkie. Spośród swoich rywali miał najgorszy czas eliminacyjny, a do tego doświadczenia w takich imprezach dopiero zbiera.
Ćwierćfinał igrzysk to na razie największy sukces w karierze Burego. Jest tym większy, że 22-latek o starcie w igrzyskach dowiedział się 26 stycznia, gdy polska reprezentacja dostała dodatkowe miejsca w kadrze olimpijskiej.

sport.tvp.pl

Dumny Kamil Bury. "Przerosłem samego siebie"
Kamil Bury w olimpijskiej kadrze znalazł się niemal w ostatniej chwili, po relokacji miejsc. We wtorek w Pjongczangu niespodziewanie przebrnął eliminacje narciarskiego sprintu i ostatecznie zajął 30. miejsce. – Przerosłem samego siebie – powiedział.
W swoim ćwierćfinale odstawał od rywali wyraźnie i zajął w nim ostatnie miejsce. Z olimpijskiego debiutu i tak jest jednak zadowolony. – Przerosłem samego siebie tym wynikiem. Myślę, że niejedną osobę zaskoczyłem, niejedną ucieszyłem. Na więcej zabrakło mi sił. Na pewno chciałem udowodnić, że nie przyjechałem tu po nic, tylko walczyć z najlepszymi. Jestem mega szczęśliwy mogąc tu startować. To niesamowite przeżycie, szczególnie dla debiutanta – podkreślił.
22-letni Bury ma za sobą dopiero dwa starty w Pucharze Świata, w sprintach techniką dowolną. Rok temu w estońskiej miejscowości Otepaeae zajął 69. miejsce, a w grudniu w Davos – 76. – Klasyk jest zdecydowanie moją mocniejszą stroną – zaznaczył.
Kiedy wchodził do strefy mieszanej na pytania dziennikarzy odpowiadała Justyna Kowalczyk. – Przyszła nowa gwiazda biegów narciarskich – przedstawiła młodszego kolegę dwukrotna mistrzyni olimpijska. – Ja się pod tym na razie nie podpisuję. Najpierw muszę to udowodnić wynikami – odparł Bury.

eurosport.interia.pl

Kamil Bury wskoczył do kadry i zrobił życiówkę
Kamil Bury w olimpijskiej kadrze znalazł się niemal w ostatniej chwili, po relokacji miejsc. We wtorek w Pjongczangu niespodziewanie przebrnął eliminacje narciarskiego sprintu i ostatecznie zajął 30. miejsce. - Przerosłem samego siebie - powiedział w wywiadzie z reporterem Eurosportu.

Dodał: Jacek Kohut (5825)