Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
20.01
2021

Istebniański Uniwersytet Seniora wyróżniony!

Nagroda Specjalna Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy, trafiła do Stowarzyszenia Istebniański Uniwersytet Seniora!

Wyróżnienie w postaci dyplomu oraz wybranego przez Zarząd Stowarzyszenia ekspresu do kawy z życzeniami zdrowia i rychłego powrotu do zajęć, przekazała w dniu 20.01.2021 r. w imieniu Ministra - Łucja Michałek- Wójt Gminy Istebna.

Okazją do przyznania wyróżnienia Naszym Seniorom, jak zauważa Minister - szczególnie za pomoc w kierunku integracji międzypokoleniowej, była uroczysta gala finałowa Konkursu Osobowość Ziem Górskich organizowana przez Koalicję Marek Ziem Górskich z siedzibą w Żywcu.

Grudniowa gala odbyła się w formie transmisji online, podczas której połączono się zdalnie z Prezes Istebniańskiego Stowarzyszenia - panią Agatą Wisełką. Istebniański Uniwersytet Seniora został zgłoszony przez Gminę Istebna do Konkursu i także otrzymał wyróżnienie za swoją działalność ( link do wydarzenia w 36:50 tutaj )

Warto dodać, iż w tym roku decyzją Kapituły tytuł Ambasadora Ziem Górskich otrzymał Krzysztof Trebunia-Tutka, a zespół Trebunie-Tutki dał fantastyczny koncert, który zachwycił oglądających wydarzenie - także do obejrzenia na końcu transmisji z galii.

 

W imieniu Zarządu i Członków Istebniańskiego Uniwersytetu Seniora dziękujemy Ministrowi za nagrodę i dostrzeżenie działalności naszych seniorów!Dodał: Aneta Legierska (7719)