Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
2.12
2022

„Każdy z nas ma w sobie bogactwo”

Z okazji przypadającego jutro Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek-Chudecka zaprosiła dzisiaj do Urzędu Gminy Istebna niezwykłych gości, byli to członkowie Stowarzyszenia „Dobrze, że jesteś” wraz ze swymi podopiecznymi oraz ich rodzicami i instruktorami. Stowarzyszenie to od lat działa na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, dbając o ich aktywizację zawodową oraz możliwość uczestnictwa w bogatym programie różnorodnych warsztatów wspierających ich rozwój.

Jako pierwsza zabrała głos Wójt Gminy Istebna, która w ciepłych słowach powitania wyraziła swą radość z obecności tak szczególnych gości. Zwracając się do zebranych podkreśliła ona, jak ważnym dniem jest dla niej Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, które niezwykle podziwia, za codzienne pokonywanie napotykanych w życiu trudności i barier. Pani Wójt obdarowała członków Stowarzyszenia wyjątkowym prezentem – specjalnymi zaproszeniami na nadchodzący świąteczny koncert Golec uOrkiestry pt. „Kolędowanie z Janem Pawłem II”, jaki odbędzie się 30 grudnia 2022 r. o godz. 17.00 w Kościele pw. Dobrego Pasterza w Istebnej. Grono osób związanych ze Stowarzyszeniem „Dobrze, że jesteś” to pierwsi oficjalni goście tego nie tylko muzycznego wydarzenia, bowiem zaprezentowane w jego trakcie utwory przeplecione zostaną słowami, jakie Papież Polak kierował do swoich rodaków. Pani Wójt wyraziła swe pragnienie wspólnego przeżywania radości Bożego Narodzenia. Nie zabrakło też życzeń zdrowia, wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń, niegasnącego uśmiechu na twarzach, tej niezwykłej, wspaniałej energii i woli działania oraz pełnego nadziei spojrzenia w przyszłość.

Prezes Stowarzyszenia Bogumiła Juroszek nie kryjąc wzruszenia podziękowała za tak miłe i uroczyste przyjęcie. Dziękowała także za wizyty Wójt Gminy Istebna podczas warsztatów w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej, za jej wsparcie i zainteresowanie, a także dobrą współpracę z Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Łucją Dusek i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Ciepłe słowa popłynęły też pod adresem oddanych całym sercem osobom z niepełnosprawnościami instruktorów oraz rodziców, którzy darząc Stowarzyszenie zaufaniem pozwalają dzieciom rozwijać swe pasje i otwierać się na otaczający ich świat. „Każdy z nas ma w sobie to bogactwo” mówiła Pani Juroszek, wracając pamięcią do tych wszystkich lat wzajemnego poznawania się i integracji, ciesząc się owocami pracy ze swymi wychowankami, z których ośmiu realizuje się w aktywności zawodowej, odnajdując się jednocześnie w życiu rodzinnym! Podkreśliła ona też rolę wsparcia ze strony Urzędu Gminy Istebna i jego pracowników.

Biorąca udział  w spotkaniu Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej mówiła o swym podziwie dla Bogumiły Juroszek, która z niezwykłą wprost wrażliwością pochyla się nad potrzebami każdego człowieka, nie licząc poświęcanych swej pracy godzin. Podkreśliła ona także to, iż z prawdziwą dumą kierowana przez nią instytucja prezentuje podczas różnorodnych kiermaszy i jarmarków świątecznych, czy też wystaw rękodzieła wykonane przez podopiecznych Stowarzyszenia „Dobrze, że jesteś” prace. Wszystko to dzięki pasji, zaangażowaniu i pięknym sercom opiekunów i instruktorów, a także cudownej wprost wyobraźni i wciąż rozwijanym talentom wychowanków. Dyrektor Łucja Dusek zauważyła, że działalność członków Stowarzyszenia może być prawdziwym wzorem kreatywności, także dla osób w pełni sprawnych i wręczyła Pani Prezes upominek – miód będący słodkim owocem trudu pracy pszczół, co w symboliczny sposób nawiązało do wypowiedzianych wcześniej słów. Zaprosiła ona także Stowarzyszenie do udziału w kolejnych wydarzeniach kulturalnych i sportowych, jak również zapowiedziała wsparcie akcji pieczenia świątecznych ciasteczek, ze sprzedaży których dochód przeznaczony rokrocznie jest na działalność statutową organizacji.

Na koniec o budzącym podziw rozwoju Stowarzyszenia na przestrzeni lat działalności opowiedziała Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Teresa Łacek, mówiąc jednocześnie o empatii i cierpliwości osób zaangażowanych w jego pracę i ich indywidualnym podejściu do każdego człowieka.

Dalszą część spotkania wypełniły pełne radości i wzajemnej życzliwości rozmowy, przypominające swym klimatem o zbliżającym się czasie Bożego Narodzenia. Na zakończenie Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek-Chudecka wręczyła wszystkim pamiątkowe upominki, które na długo przywoływać będą jeszcze dobre wspomnienia wspólnego świętowania.Dodał: Magdalena Rucka (8780)