Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
11.09
2019

KGW z gminy Istebna w Sejmie RP

W dniu 10 września 2019 roku w Sejmie RP w sali Kolmnowej odbyła się konferencja „Razem zadbajmy o piękno i zdrowie” z inicjatywy Parlamentarnego Zespołu na rzecz Rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich. Współorganizatorami byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Główne wątki konferencji to: Funkcjonowanie kół na podstawie obowiązującej ustawy; Rola kół w strukturze społecznej; Zdrowa żywność, Program Polska Smakuje; Współpraca samorządu z kołami; Profilaktyka zdrowotna i in. W wydarzeniu wzięła udział Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek wraz z Góralkami z KGW z całej gminy, które jako jedyne reprezentantki z całego powiatu zaprezentowały się w pięknych strojach regionalnych. Zostało to bardzo docenione przez organizatorów.

Udzial w seminarium wzięła m.in. Pani Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek - Żelazko. Gospodarzem spotkania była Pani Poseł Barbara Dziuk, natomiast organizatorem wyjazdu z Podbeskidzia była Pani Magdalena Wawrzeczko. W imieniu uczestniczek serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miły dzień spędzony w Warszawie!

 

 Dodał: Oliwia Szotkowska (6899)