Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
3.01
2023

Kolędowanie Golec uOrkiestra w Istebnej.

30 grudnia 2022r. Kościół pw. Dobrego Pasterza w Istebnej zamienił się w profesjonalną salę koncertową. Już od rana ekipy techników przygotowywały nagłośnienie, podesty, ekrany, telebimy, rozstawiały ławki i kable, by o godzinie 16.00 wszystko było gotowe na otwarcie Kościoła dla publiczności. Nad całością przygotowań i całego wydarzenia czuwała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej Łucja Dusek.

Na scenie przygotowanej na tle ołtarza, wydarzenie rozpoczęła konferansjerka Hanna Blokesz-Bacza witając przybyłych Gości oraz wszystkich zgromadzonych mieszkańców i turystów. Zaproszona na scenę gospodarz naszej Gminy – Pani Wójt Łucja Michałek-Chudecka podziękowała za tak liczną obecność rodzin z dziećmi i ogłosiła (uchwalony dzień wcześniej przez Radę Gminy z inicjatywy Wójta Gminy Istebna) rok 2023 Rokiem Rodziny! Patronat tej pięknej inicjatywy objął obecny Stanisław Szwed – Sekretarz w Ministerstwie Rodziny, pracy i Polityki Społecznej. Zabierając głos podziękował za cały rok wspólnej pracy na rzecz rodziny i wspomniał o Fundacji Braci Golec, która wspieraja młode talenty w rozwijaniu muzycznych pasji i poznawaniu regionalnych tradycji.

Powitany gromkimi brawami na scenie pojawił się wyczekiwany Zespół Golec uOrkiestra. W autorskiej aranżacji przedstawili najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Nie zabrakło oczywiście regionalnych instrumentów, w tym wyjątkowych trombit, które wraz z zespołem były już niemal na całym globie. W tym miejscu zaznaczyć trzeba także, że w składzie muzyków zespołu jest dwóch mieszkańców Gminy Istebna – Zbigniew Michałek i Jarosław Zawada, którzy promują naszą gminę na całym świecie.

Podczas występu ze sceny popłynęły życzenia noworoczne, a liderzy zespołu skradli serca publiczności i nawiązali świetny kontakt z siedzącymi tuż przed sceną dziećmi.

Po koncercie podziękowania i gratulacje złożyła na ręce braci Golec Wójt Łucja Michałek- Chudecka, Dyrektor GOK Łucja Dusek oraz Ks. Dziekan Tadeusz Pietrzyk. Na zakończenie Ks. Dziekan udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Bardzo dziękujemy całemu Zespołowi Golec uOrkiestra za wspaniały występ, każdy uśmiech i dedykację wprost ze sceny. Koncert był niezapomnianym przeżyciem i mamy pewność, że jeszcze długo będzie w pamięci wszystkich widzów.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację koncertu. Szczególne podziękowania kierujemy Ks. Dziekanowi Tadeuszowi Pietrzykowi - gospodarzowi Parafii pw. Dobrego Pasterza w Istebnej za gościnność i udostępnienie pięknej świątyni na to wydarzenie.

W koncercie udział wzięli m.in. Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek-Chudecka wraz z mężem, Zastępca Wójta Łukasz Małysz wraz z małżonką, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Magdalena Wawrzeczko z Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ministerstwa Obrony Narodowej, Senator Dorota Tobiszowska, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła Andrzej Kudełka wraz z Zastępcą Pawłem Kłopotowskim, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Łucja Dusek, Sołtys Wsi Istebna Barbara Juroszek, Sołtys Wsi Jaworzynka Bogusława Kawulok, Sołtys Wsi Koniaków Jan Gazur, Radni Gminy Istebna, obecny prezes Pałacu Saskiego w Warszawie Jan Kowalski z rodziną, prezes MK PZKO z Jabłonkowa, Proboszcz Parafii pw. Dobrego Pasterza w Istebnej - Ksiądz Dziekan Tadeusz Pietrzyk i wikariusz Wojciech Kamiński, Dyrektorzy i nauczyciele lokalnych szkół, goście specjalni Pani Wójt - podopieczni Stowarzyszenia "Dobrze, że Jesteś " wraz z prezes Panią Bogumiłą Juroszek, mieszkańcy Trójwsi Beskidzkiej oraz turyści.

 

Fot. Janusz Małyjurek

 Dodał: Magdalena Rucka (8813)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
styczeń 2023
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: styczeń

2023/01/23 2023/01/29
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej