Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
22.02
2018

KOLEJNY SUKCES UCZENNIC Z ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W ISTEBNEJ

KOLEJNY SUKCES UCZENNIC Z ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W ISTEBNEJ

21.02.2018r. w Chorzowie Batorym odbył się 1 etap Konkursu Recytacji w Mowie Śląskiej (eliminacje). Występowali tam uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych z regionu śląskiego, m.in. z Chorzowa, Bytomia, Radzionkowa, Świętochłowic, Tarnowskich Gór, Rudy Śląskiej, Wodzisławia Śląskiego czy Bierunia.

Z naszej szkoły w tym konkursie wzięły udział 3 uczennice: Anna Legierska (2d), Marta Fiedor (3a) oraz Kinga Zawada (3c). Każda z nich wyrecytowała tekst prozatorski w gwarze. Wszystkie dziewczyny zaprezentowały się fantastycznie, czego dowodem były gromkie brawa publiczności oraz liczne pochwały jury. Spośród wszystkich uczniów zostało wyłonionych 10 laureatów. Zwyciężczyniami z naszej szkoły zostały Marta Fiedor oraz Kinga Zawada- podopieczne p. Alicji Glebowicz-Gazurek. Jest to ich wielki sukces, ponieważ pokonały nie tylko innych gimnazjalistów, ale także kolegów i koleżanki z klas licealnych. Wszyscy laureaci wystąpią w finale konkursu, który odbędzie się 9.03.2018r. w Chorzowskim Centrum Kultury.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy POWODZENIA w XXVII Konkrsie Recytacji w Mowie Śląskiej.

 

                                                                   Opiekun: Alicja Glebowicz-GazurekDodał: Piotr Gazurek (5839)