Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
5.12
2017

Konkurs „Z niemieckim w drogę!”

Sprawozdanie z konkursu „Z niemieckim w drogę!”

Nauka jakiegokolwiek  języka jest procesem wieloetapowym. Zaczyna się od podstaw słownictwa, później okraszając to gramatyką, a kończąc na wyższych zagadnieniach, osiągając biegłość w danym języku. Wymaga to od nas cierpliwości, zaangażowania i współpracy z nauczycielem. Jednak, choćbyśmy ile mieli w sobie zapału i chęci, samo uczenie się definicji, zdań i wykorzystywanie praktyczne zdobytej wiedzy jest zbyt jałowe. Po jakimś czasie wkrada się rutyna, zobojętnienie – to wszystko przekłada na obniżenie jakości przyswajanego przez nas materiału.
Dlatego tak ważne jest, aby podczas nauki obecna była nieustanna motywacja, ciągłe zaskoczenie i możliwość rywalizacji o nagrodę. W tym celu nasza szkoła współpracuje z Instytutem Goethego, mieszczącym się w Warszawie.

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Erlebnisreise mit Deutsch – Z niemieckim w drogę!”. Polegał on na wykonaniu pocztówki z wakacji w języku niemieckim, wykorzystując słownictwo konkursowe.

Do konkursu przystąpiły osoby z klasy 3 a oddziału gimnazjalnego – Jakub Legierski, Aneta Jałowiczor, Iza Rucka, Marta Fiedor, Krystyna Martynko. Opiekunem grupy konkursowej była P. Blanka Fojcik-nauczycielka języka niemieckiego. O ile samo przygotowanie strony plastyczno-artystycznej było proste, to schody zaczęły przy tworzeniu warstwy językowej – limit tekstu wynosił bowiem 150 znaków.
Ostatecznie jednak, po wielu wysiłkach nadszedł moment werdyktu. Nasza szkoła znalazła się w grupie szkół zwycięskich (Sieger), wśród Domaradza, czy Nowego Sącza. Szkoła wyróżniła naszych uczniów nagrodami książkowymi, ufundowanymi przez Radę Rodziców. Z kolei laureaci czekają na nagrody ufundowane przez Instytut Goethego w Warszawie.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że naszą gminę  zamieszkują zdolni i utalentowani ludzie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu językowym. Mamy nadzieję, iż nasza gmina jeszcze nie raz będzie mogła poszczycić się tak wielkim osiągnięciem.

Oprac. Blanka FojcikDodał: Oliwia Szotkowska (5695)