Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
4.07
2022

Letnie sukcesy najmłodszych narciarzy!

Udanie rozpoczęli letni sezon narciarski nasi najmłodsi sportowcy.

Pierwsze w sezonie letnim zawody LOTOS Cup Kids, przeznaczone dla najmłodszych uczestników Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" rozegrano w Wiśle.
Podobnie jak w sezonie zimowym znakomitą formę prezentuje Oliwia Bury z Istebnej, która wygrała w swojej kategorii wiekowej Dziewczęta rocznik 2008-2009 wygrała zawody w kombinacji norweskiej zaś w konkursie skoków na skoczni K-40 zajęła drugie miejsce.
Dobrze zaprezentowała się również Wiktoria Kubas z Koniakowa, która w kategorii Dziewczęta Rocznik 2011 i młodsze w kombinacji norweskiej uplasowała się na drugim miejscu zaś w skokach (K-22) ukończyła zawody tuż za podium na czwartym miejscu.

Dobrą formę na początku sezonu letniego potwierdzili nasi najmłodsi sportowcy w kolejnych rozegranych w Wiśle zawodach tym razem z cyklu "Nadzieje Beskidzkie".
Tutaj najlepiej zaprezentował się Paweł Wałach z Jaworzynki, który dwukrotnie stanął na drugim stopniu podium - na skoczni K-40 i w kombinacji norweskiej.
Po raz kolejny dwa razy na podium stanęła Wiktoria Kubas - druga w kombinacji norweskiej i trzecia w skokach (K-20).

Zdjęcia: WSS WislaDodał: Jacek Kohut (8597)