Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
12.03
2018

Marta Fiedor z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej podbija serca jury

MARTA FIEDOR Z ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W ISTEBNEJ PODBIJA SERCA JURY

 

 W dniu 09.03.2018r.w Chorzowskim Centrum Kultury odbył się XXVII Konkurs Recytacji w Mowie Śląskiej. Wystąpiło tam 20 finalistów z całego regionu śląskiego.Tradycją jest udział naszych uczniów w tym renomowanym konkursie. W tym roku w finale wzięło udział 10 laureatów z gimnazjów i liceów, w tym dwie nasze uczennice, podopieczne p.Alicji Glebowicz-Gazurek, a mianowicie - Marta Fiedor z klasy 3a oraz Kinga Zawada z klasy 3c (obie pięknie się zaprezentowały) oraz 10 uczniów szkół podstawowych. Finaliści byli wyłonieni w eliminacjach Konkursu Recytacji w Mowie Śląskiej, które odbyły się 21.02.2018r. w Chorzowie Batorym.

 Uczniów podczas 27 finału konkursu oceniało jury, w skład którego wchodziły: dr hab. Mirosława Siuciak - profesor w Zakładzie Historii Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego, od 2016 roku dyrektor Instytutu Języka Polskiego UŚ im. Ireny Bajerowej (przewodnicząca), Helena Synowiec z Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej UŚ, Danuta Krzyżyk z Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej UŚ oraz Halina Pisarkowa, polonistka IV LO w Chorzowie. 

 Marta Fiedor zdobyła zaszczytne 2 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wspaniale zaprezentowała tekst na podstawie utworu Karola Piagzy "Ta gałuśka mo łoci". Pierwsze miejsce zajął Daniel Zimoch z IV Liceum Ogólnokształcące w Chorzowie, który recytował tekst pt. "Auto z giełdy"(Daniel wziął udział w tym konkursie już czwarty raz), a trzecie - Daniel Gorcziński z II Liceum Ogólnokształcące w Świętochłowicach. Wyróżnienie otrzymała Weronika Namysło z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich (zeszłoroczna laureatka trzeciego miejsca). Jest to wielki sukces naszej uczennicy, tym bardziej że była najmłodszą laureatką, pozostałe miejsca zajęli licealiści.

 To już kolejny rok, w którym uczennica naszej szkoły podbija serca tak znakomitego jury. W ubiegłym roku Łukasz Kukuczka oraz Kacper Legierski także byli laureatami tego konkursu.

    Marcie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu.

 

                                                                          Opiekun:Alicja Glebowicz-GazurekDodał: Piotr Gazurek (5876)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2023
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2023/10/6
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej