Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
5.02
2017

Mikołaj Michałek najlepszy w 42 Biegu o Bruclik!

Kolejny „Bieg O Istebniański Bruclik” przeszedł do historii

5 lutego na Kubalonce odbyła się kolejna, już 42. edycja biegu narciarskiego „O Istebniański Bruclik”. .  To już trzeci rok z rzędu „Istebniański Bruclik” wygrywa zawodnik z Trójwsi. W tym roku zdobył go  Mikołaj Michałek zawodnik MKS Istebna.

W mglisty niedzielny ranek na Kubalonkę zjeżdżali się zawodnicy i zawodniczki z całej Polski (Warszawa, Wrocław, Śrem woj. wielkopolskie)oraz pobliskich przygranicznych miejscowości, by zgłosić swój udział w 42. biegu narciarskim „O Istebniański Bruclik”.  W imprezie wzięli udział miłośnicy, pasjonaci, amatorzy i zawodnicy w kategoriach od juniora po seniora.

Łącznie wystartowało 210 uczestników. Szczególną radość sprawiła wysoka frekwencja wśród dzieci i młodzieży. W kategoriach szkół podstawowych i gimnazjum wystartowało łącznie 119 zawodników i zawodniczek.

Na dystansach 5 km, 10 km i 15 km rywalizowali dorośli zawodnicy, a wśród nich 25 kobiet. Najszybszą w kategoriach kobiecych okazała się być Eliza Rucka z MKS Istebna, która pokonała swoje rywalki w wieku między 17., a 25 rokiem życia. Zaś w kategorii kobiecych weteranek naszego biegu najlepszą była Barbara Byrtus z Istebnej (Team na Biegówkach).

W najstarszych kategoriach mężczyzn, którzy mieli do pokonania 5 km. pętle najszybszym był Zbigniew Radomski z Bielska- Białej. W rywalizacji na 10 km najlepszy wynik uzyskał Piotr Michałek z Jaworzynki (Team na Biegówkach).

W biegu głównym, czyli tym najdłuższym, gdzie do pokonania były 3 okrążenia po 5 km., najlepszy czas (niespełna 43 minuty) wywalczył Mikołaj Michałek z Jaworzynki, zawodnik MKS Istebna. O prawie 2 minuty wyprzedził on Wojciecha Fojcika z NKS Trójwieś Beskidzka, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej.

Ceremonii wręczenia nagród dokonali włodarze naszej gminy:: Wójt Gminy Istebna, Henryk Gazurek, Zastępca Wójta, Józef Polok, który był również jednym z sędziów biegu, Przewodniczący Rady Gminy, Artur Szmek oraz Zastępca Przewodniczącego, Stanisław Legierski, którzy przypatrywali się zawodom na trasach. Za zajęcia miejsc na podium w każdej kategorii wiekowej zawodnicy i zawodniczki otrzymywali szklany puchar, dyplom i nagrody rzeczowe. Wśród nich akcesoria marki „Viking” i T-shirty marki „Ździorby” ufundowane przez sklep sportowy UPHILL Sport w Jaworzynce Krzyżowej, upominki z „Galerii Pod Aniołem” . Każdy nagrodzony otrzymał także pamiątkowy kubek z logiem biegu, które ufundował Kompleks Wypoczynkowy „JANO” z Jaworzynki. W kategoriach kobiecych nagrody za zajęcia I miejsca oraz za zajęcia I miejsc w biegu na 15 km. mężczyzn nagrody ufundowały firmy DREWNOSTYL i DREWNOPARK ze Skoczowa.

W trakcie oczekiwań na dekoracje dorosłych nasi konferansjerzy przeprowadzili wśród publiczności quiz o tematyce narciarskiej. Nagrody w quizie ufundował skipol.pl oraz marka Fischer. 

Bieg o Bruclik jest imprezą pełną tradycji. W góralski klimat wprowadzali nas konferansjerzy- Aneta Legierska i Tadeusz Papierzyński, który ubrani w stroje regionalne komentowali wszystko co się dzieje na trasach lub co się będzie działo.  Nie zabrakło tradycyjnej muzyki na góralską nutę, a przygrywali nam tym razem młodzi muzykanci z kapeli „Posłuchej”. 

Od samego rana działo prężnie Biuro Zawodów, a pracowali w nim: Ela, Ewa,Basia, Staszek i Arek, którzy prowadzili zapisy, wydawali numery startowe i udzielali podstawowych informacji o zawodach. Na mecie krzątały się  Daria, Zuzia i Renia, by w zamian za oddany numer startowy wręczyć pamiątkowy medal oraz bloczek na posiłek i herbatę, który wydawały Ania i Wiola, dbając tym samym, by żaden z zawodników nie poszedł do domu głodny.  Za porządek i bezpieczeństwo odpowiedzialni byli strażacy z OSP Koniaków Centrum, zaś za porządek wokół stadionu pracownicy GOKu: Genek i Michał.  Nad sprawami technicznymi czuwał Paweł Cieślar. Sędziom Głównym zawodów był Jacek Suszka, a Delegatem Technicznym Adam Cieślar, którzy razem z załogą sędziowską sprawnie przeprowadzili tegoroczne zawody. Opracowaniem wyników jak zwykle zajmował się Jacek Kohut- Sekretarz Zawodów. Całej ekipie z serca dziękuję, bo bez ich pomocy i zaangażowania organizacja Biegu byłaby niemożliwa.

Na koniec pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim Sponsorom tegorocznej imprezy:

 1. Firma Drewnostyl ze Skoczowa, Adam Matuszny
 2. Firma Drewnopark ze Skoczowa, Sebastian Tomica
 3. Budowa obiektów drogowych inż.Józef Noga
 4. Tartacznictwo S.C. Kawulok Andrzej, Kawulok Stanisław, Zawada Walerian z Istebnej
 5. Biuro Usług Budowlanych Gerard Miczko z Wisły
 6. Biuro Rachunkowe BEMA z Istebnej
 7. Eko Skład Glinianne z Istebnej, Robert Rucki, Wojciech Kobel
 8. Kompleks wypoczynkowy "Jano" w Jaworzynce, Ewa Macoszek, Eugeniusz Dragon
 9. Sklep sportowy Uphill Sport na Krzyżówce.
 10. Firma „Olzianka”, Józef Waszut z Istebnej
 11. "Halifax"- Galeria Pod Aniołem w Istebnej

Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu i rzeczowemu udzielonemu Organizatorom przyczyniliście się Państwo do rozwoju sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych naszego regionu. Dziękujemy!

Mamy cichą nadzieję, że z roku na rok zawodników startujących w „Brucliku” będzie przybywało, a biegi narciarskie w regionie będą stawały się sportem coraz bardziej popularnym we wszystkich grupach wiekowych.

Do zobaczenia w przyszłym roku na Kubalonce!

Karina Czyż 

TVP Katowice- wzmianka o "Brucliku" - pod koniec wydania

Fotogaleria i wyniki w plikach poniżej 


Zobacz reportaż:
42. Międzynarodowy Bieg Narciarski


Dodał: Jacek Kohut (5236)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2020/07/10
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej