Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
13.01
2020

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował w Istebnej kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem RP”

W dniu 11.01.2019 r. przy stoku narciarskim Złoty Groń w m. Istebna Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem RP” oraz wskazał na kierunki MON w zakresie usprawnienia systemu rekrutacji do Wojska Polskiego.
„Żeby Polska była bezpieczna Wojsko Polskie musi być wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i musi być liczniejsze. Temu służy kampania „Zostań Żołnierzem RP”. Zachęcam, wszystkich tych, którzy zastanawiają się w jaki sposób służyć Ojczyźnie, do tego żeby przystąpili do Wojska Polskiego” – powiedział Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak inaugurując kolejną edycję kampanii „Zostań Żołnierzem RP”.
Podczas swojego wystąpienia Minister wskazał na trwający proces unowocześniania armii w najnowszy sprzęt (system Patriot, rakiety HIMARS o zasięgu do 300 km czy finalizowane negocjacje w sprawie kupienia najnowocześniejszego samolotu F-35) oraz na rozpoczętą reformę systemu rekrutacji do Wojska Polskiego, opartego na potencjałach klas mundurowych, organizacji proobronnych, Legii Akademickiej i Wojsk Obrony Terytorialnej, której ma służyć m.in. powołanie Pełnomocnika do spraw utworzenia Biura do Spraw Programu „Zostań Żołnierzem RP” i powierzenie tego stanowiska gen. bryg. Arturowi Dębczakowi, pełniącemu przez ostatnią kadencję funkcję zastępcy dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.
Szef MON podkreślił także, że jego troską jako Ministra Oborny Narodowej jest to, by wynagrodzenie żołnierzy Wojska Polskiego było godne, stąd kolejne podwyżki ich wynagrodzeń. Jak zaznaczył Minister od 1 stycznia b.r., po uchwaleniu budżetu, przeciętne, średnie wynagrodzenie żołnierza Wojska Polskiego będzie wynosiło ponad 6,1 tys. zł ., czyli o 570 zł więcej niż w roku ubiegłym.
W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi Szef MON zapowiedział, że w ośrodkach narciarskich i kurortach zimowych będą działały w czasie ferii busy rekrutacyjne kampanii, służące temu by żołnierze mogli zapoznawać zainteresowanych z warunkami i realiami służby oraz zachęcać do wstąpienia do wojska.
Podczas inauguracji kampanii została zorganizowana ekspozycja stanowiska informacyjno-rekrutacyjnego Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach, gdzie można było zasięgnąć informacji o możliwościach i trybie wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego oraz piknik wojskowy z tradycyjną żołnierską grochówką oraz prezentacją sprzętu i wyposażenia wojskowego 6 Brygady Powietrznodesantowej, 13 Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, Jednostki Wojskowej AGAT oraz 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego. Odbył się również dynamiczny pokaz umiejętności narciarskich w wykonaniu 40 żołnierzy.
Podczas inauguracji kampanii Szef WSzW w Katowicach płk Marek Majocha wskazał na efektywność kampanii na administrowanym terenie podając, że przyczyniła się ona do zebrania na obszarze województwa śląskiego przez podległe mu WKU ponad 1,6 tys. wniosków ochotników do wstąpienia do różnych form czynnej służby wojskowej.

tekst: Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach

więcej zdjęć dostępnych na FB WSW w Katowicach oraz stronie serwisu ox.plDodał: Oliwia Szotkowska (7119)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej