Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
11.12
2018

Nagroda im. ks. Leopolda Szersznika dla autorek Największej Koronki Koniakowskiej Świata

W poniedziałek 10 grudnia w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego odbyła się uroczystość wręczenia Nagród im. ks. Leopolda Jana Szersznika. To najwyższe wyróżnienie samorządu terytorialnego powiatu cieszyńskiego w dziedzinie kultury, przyznawane jest corocznie od 2002 r. przez władze powiatu celem promocji kultury Śląska Cieszyńskiego. Nagroda nadawana jest w trzech kategoriach: twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego.

Miło nam poinformować, że w tym roku  nagrodę w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego otrzymały autorki Największej Koronki Koniakowskiej Świata wykonanej w 2013 roku. Były to: Marta Haratyk, Danuta Krasowska, Renata Krasowska, Mariola Legierska oraz Urszula Rybka, a także inicjatorka i koordynatorka przedsięwzięcia Lucyna Ligocka – Kohut.

Uroczystą galę uświetnił przepiękny koncert Kapeli Tekla Klabetnica, która zabrała słuchaczy w muzyczną podróż przez cały łuk Karpat.

W wydarzeniu wziął udział Zastępca Wójta Gminy Istebna pan Ryszard Macura i Radna Powiatowa pani Monika Wałach – Kaczmarzyk oraz reprezentacja Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej.

Laureatkom nagrody, które przez wykonanie największej koniakowskiej serwety przyczyniły się do ochrony lokalnego dziedzictwa kulturowego serdecznie gratulujemy!!

 

Oprac. BJDodał: Oliwia Szotkowska (6394)