Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
11.01
2016

Ogólnopolska Sieć Zagród Edukacyjnych

Serdecznie gratulujemy uzyskania certyfikatu Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, który otrzymało Centrum Pasterskie w Koniakowie. Jak piszą właściciele zagrody: „ Nasze programy pasterskie - o owcach, serach, wełnie - mają charakter interaktywny - zapraszamy nie tylko na prelekcje i pokazy ale również na warsztaty obróbki wełny. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Zapraszamy do Koniakowa!”

Gospodarstwo Marii i Piotra Kohut z Koniakowa jest jedyną zagroda edukacyjną na terenie Trójwsi Beskidzkiej. W województwie śląskim jest 16 zagród, a 3 znajdują się także w pobliskiej Brennej.

Cieszymy się, iż najmłodsi na żywo poznają m.in. kulturę pasterską i będą mieli okazję „skosztowania” prawdziwego mleka i sera. Gratulujemy!

 

Zapraszamy do naszej bacówki i rodzinnej gazdówki, do zwiedzania udostępniona jest również wystawa pasterska. Wstęp do Centrum Pasterskiego jest bezpłatny, dla gości również bezpłatny parking, toalety oraz plac zabaw dla dzieci (w okresie letnim). W naszej rodzinnej gazdówce zobaczycie przykłady typowych karpackich zwierząt pasterskich: owce, kozy i krowy. 

OTWARTE CODZIENNIE: 

– od maja do września w godz.  9:00 – 19:00 

– od października do kwietnia  10:00 – 18:00 

WSTĘP BEZPŁATNY!

www.seroscypek.pl

 Dodał: (4560)