Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
8.10
2019

Otwarto posterunek policji w Istebnej

W poniedziałek 7 października br. został uroczyście otwarty nowo powstały posterunek policji w Istebnej, który mieści się na Dzielcu obok Pogotowia Ratunkowego.

Z racji tego, iż w tym roku przypada 100. rocznica powołania Policji Państwowej,  budynek otrzymał numer 1919.

W uroczystościach uczestniczyli, m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Wśród zaproszonych gości byli również Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pani Beata Białowąs, przedstawiciele włdza powiatu cieszyńskiego, Zastępca Wójta Gminy Istebna Ryszard Macura. Stronę policyjną reprezentowali Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński i Dyrektor Biura Gabinetu Komendanta Głównego Policji insp. Sławomir Litwin. Obecni byli także przedstawiciele innych służb mundurowych, Nadleśnictwa, duchowieństwo, mieszkańcy Istebnej oraz liczne media.

Po złożeniu meldunku wszystkich zebranych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Bąk, który podkreślił, że to pierwszy taki posterunek w ich garnizonie, który powstał na apel mieszkańców i lokalnych włodarzy.

Następnie odbyło się symboliczne przekazania klucza kierownikowi posterunku, asp. szt. Marcinowi Sztwiertni i poświęcenie jednostki przez policyjnych kapelanów. 

Głos zabrali również zaproszeni goście: nadinsp. dr Krzysztof Justyński podkreślił, jak ważne jest inwestowanie w bezpieczeństwo publiczne oraz, że odtwarzanie posterunków jest jednym z elementów uspołeczniania Policji. Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pani Beata Białowąs podziękowała kierownictwu śląskiego garnizonu za współpracę, jak również zapewniła o wsparciu dla Policji oraz wspólnym poczuciu odpowiedzialności za poziom bezpieczeństwa mieszkańców województwa. Zastępca Wójta Gminy Istebna Ryszard Macura wyraził swoje zadowolenie z tego, że Policja wraca do Istebnej po 23 latach oraz, że będzie miała tutaj swoją siedzibę. Zapewnił kierownika i załogę posterunku o swoim wsparciu i woli współpracy.

Załogę istebniańskiego posterunku będzie tworzyć ośmiu funkcjonariuszy w tym kierownik, trzech dzielnicowych i czterech funkcjonariuszy patrolu. Posterunek będzie czynny w ciągu dnia, ale poza godzinami pracy będzie posiadał telefoniczne połączenie z komisariatem w Wiśle, które czynne będzie całą dobę.

Kierownikowi Posterunku oraz wszystkim pracującym w nim policjantom życzymy satysfakcji i zadowolenia z pracy w nowym obiekcie.

Tekst i foto:
Karina Czyż

 Dodał: (6955)