Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
17.07
2021

Półkolonie w ZSP w Istebnej

W tym roku nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w półkoloniach organizowanych w szkole w dniach 05-09.07.2021 r. Wypoczynek sfinansowano ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Z półkolonii skorzystało 39 dzieci w wieku od 8 do 14 lat.

 Tydzień upłynął nam bardzo szybko. Tak bywa, gdy wszyscy miło spędzają czas wypełniony po brzegi atrakcjami.

Pierwszy dzień minął pod hasłem „Integracja”. Dzieci mogły się lepiej poznać podczas zabaw na świeżym powietrzu. Przyjemnie i twórczo spędziły czas w Kaplicy Konarzewskich na Buczniku, słuchając opowieści p. Danuty Konarzewskiej o historii kaplicy oraz tworząc rzeźby z plasteliny. Dzięki zaangażowaniu pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Istebnej, podczas warsztatów kulinarnych, półkoliści przygotowywali pyszne placki z blachy i gumioczki.

We wtorek wędrowaliśmy do Izby Pamięci Jerzego Kukuczki. Z wielkim zainteresowanie i wzruszeniem słuchaliśmy opowieści pani Cecylii Kukuczki i oglądaliśmy fotorelacje i pamiątki z wypraw słynnego himalaisty. W szkole czekała na nas kolejna niespodzianka - spotkanie z pasjonatem gór p. Józefem Michałkiem. Dzieci oglądały sprzęt wspinaczkowy i relacje z wypraw w góry. Nie zabrakło tego dnia również sportowej rywalizacji oraz plastycznej twórczości. Wykonaliśmy kartki  okolicznościowe, wykorzystując do tego zasuszone rośliny. Tego dnia, oprócz pyszności przygotowanych przez naszych kucharzy, dodatkowo słodki poczęstunek ufundowali nam właściciele piekarni w Koniakowie.

„Miłośnicy folkloru” to hasło przewodnie kolejnego dnia półkolonii. Główną atrakcją była wizyta w Chacie Kawuloka i spotkanie z p. Januszem Macoszkiem. Wzięliśmy również udział w warsztatach robienia masła i ozdób. Po powrocie do szkoły zaserwowano nam pyszny posiłek i obowiązkowy w upalną pogodę deser- lody. Dzień zakończył się nauką tańców regionalnych, którą poprowadził, przy akompaniamencie kapeli góralskiej, p. Józef Łupieżowiec.

Czwartego dnia zawitaliśmy do Muzeum Jana Wałacha na Andziołówce. Spędziliśmy przyjemnie czas,  tworząc linoryty pod czujnym okiem p. Ewy Cudzich. W muzeum warsztaty muzyczne przygotował dla nas p. Zbigniew Wałach. Tego dnia kuchnia uraczyła nas pysznymi tostami oraz orzeźwiającym arbuzem. Dzień zakończyliśmy na zabawach i grach integracyjnych.

W ostatnim dniu dzieci skorzystały z atrakcyjnej wycieczki do Cieszyna. Nasi kucharze przygotowali nam pyszny prowiant na drogę, a słodką niespodziankę zapewniła piekarnia FRADA państwa Kawulok.  Hitem okazało się wejście na film „Luka”. Wszyscy już byliśmy spragnieni tego, by móc, po długiej pandemicznej przerwie, usiąść wygodnie w fotelach i oddać się magii kina. Podczas spaceru po mieście, zatrzymaliśmy się przy Studni Trzech Braci, zobaczyliśmy Cieszyńską Wenecję, a na Wzgórzu Zamkowym pochłonęła nas opowieść o dawnych czasach.

Półkolonie w ZSP w Istebnej upłynęły nam w przyjaznej, twórczej atmosferze. Był to przyjemny początek zasłużonych wakacji. Dziękujemy za zaangażowanie, wsparcie, pozytywną energię wszystkim uczestnikom i organizatorom.
 Życzymy wspaniałych wakacji. Do zobaczenia za rok.Dodał: Oliwia Szotkowska (8020)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
styczeń 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: styczeń

2022/01/2 2022/01/6
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej