Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
26.08
2016

Piłkarski Turniej Dla Dzieci

                                                                                                       PIŁKARSKI TURNIEJ DLA DZIECI

                                                                                                      Akademia Piłki Nożnej „Góral Istebna”
 

            W dn 20.08. na boisku na Zaolziu z inicjatywy Klubu Piłkarskiego Akademii Piłki Nożnej Góral Istebna, marki Strefa Futbolu oraz osób z związanych z klubem (rodziców i działaczy) odbyło się prawdziwe piłkarskie święto, którego głównymi bohaterami byli młodzi zawodnicy urodzeni w 2009 roku i młodsi. Turniej trwał od samego rana do późnego popołudnia, obfitował w wiele pięknych akcji i bramek. Jego wysoki poziom zapewniła liczba zawodników, których było ponad 140, i każdy do domu wracał z uśmiechem.  Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami. Każda drużyna otrzymała piękne puchary, a najlepsi zawodnicy – bramkarz, król strzelców i zwycięzca konkursu indywidualnego pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe. Liczbę uczestników można pomnożyć przez 2, gdyż prawie każdy zawodnik miał swojego osobistego kibica, czasami nie tylko jednego, w postaci rodzica, babci czy dziadka.

Zawody pilnie i z zaangażowaniem były rozstrzygane pod okiem sędziów, znanych arbitrów na szczeblu okręgowym i w województwie.

            Ponad to przygotowane były atrakcjie: grill, dmuchana zjeżdżalnia, konkursy dla zawodników czy strzelnica Paint Ball, Zaproszeni goście z różnych rejonów naszego województwa (Bielsko, Cieszyn, Zabrze, Żywiec, Milówka) chwalili wysoki poziom organizacji i przebiegu sportowej imprezy. Powtórkę będziemy mieli okazję zobaczyć już 27 sierpnia, gdzie tym razem zmierzą się zawodnicy ur w 2007 roku i młodsi. I tym razem zawitają do nas bardzo znane drużyny, reprezentujące znane kluby, reprezentujące wysoki poziom sportowy: Gwarek Zabrze, Football Academy Cieszyn, SKRA Cz-wa, RAP Radomsko, Rekord B-B, Football Project czy AMT Żywiec. Spodziewanych jest ok 170 zawodników i ok 150 kibiców, którzy będą mogli obejrzeć mecze przy profesjonalnej oprawie muzycznej i podobnych atrakcjach jak poprzednio.

 Zdjęcia z turnieju, który odbył się 20.08 można obejrzeć pod adresem: https://www.facebook.com/apnistebna/ -oficjalny profil klubu sympatyków.

Zadanie otrzymało dofinansowanie w postaci dotacji z Gminy Istebna.

Zapraszam gorąco na sobotnie spotkanie sportowe z piłką nożną, wydarzenie, którego aktorami będą najmłodsi pasjonaci tej dyscypliny. Mamy szansę zobaczyć, podziwiać i kibicować wschodzącym talentom sportowym.Dodał: Jacek Kohut (4981)