Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
26.09
2016

Piłkarski weekend na 100% - oby tak co tydzień!

To był kolejny znakomity weekend dla naszych drużyn piłkarskich, które wygrały wszystkie pięć rozegranych meczów ligowych!

Trzecie kolejne zwycięstwo zanotowały dziewczyny UKS Gimnazjum Istebna, które pokonały na boisku na Zaolziu Wisłę Skoczów aż 7:0. Nasza drużyna zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli III Ligi Kobiet Śląsk - Grupa 2 a najbliższym rywalem podopiecznych Marcina Pudalika będzie Gwarek Ornontowice. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 2 października o godz. 15:00 na boisku rywala.

Po raz drugi z rzędu znakomity bilans - trzy mecze, trzy zwycięstwa - osiągnęły w miniony weekend drużyny KP Trójwieś. Trenowani przez Mirosłąwa Łacka seniorzy w meczu na szczycie wygrali Pod Skocznią po zacietym meczu z ekipą Błyskawicy II Kończyce Wielkie 3:2 i zajmują  w tabeli Klasy B trzecie miejsce. Duża szansa na kolejne punkty będzie już w najbliższą niedzielę o godz. 15:00 w Brzezówce w pojedynku z ostatnią drużyną w tabeli, która przegrała wszystkie dotychczasowe mecze tego sezonu.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą od początku sezonu juniorzy KP Trójwieś, dla którch zwycięstwo 1:0 nad Wisłą było szóstą kolejną wygraną. Nasi młodzi piłkarze z kompletem 18 punktów są liderem tabeli Ligi Wojewódzkiej Juniorów i Trampkarzy (III liga - Skoczów) z przewagą pięciu punktów nad kolejnymi drużynami wśród których jest drużyna Cukrownika Chybie - najbliższy rywal naszych juniorów. Mecz odbędzie się w Chybiu w niedzielę 2 października o godz. 16:00.

Wcześniej, bo o godz. 14:00 na tym samym boisku rywalizować z rówieśnikami z Chybia będą nasi trampkarze, którzy w minioną niedzielę wygrali z Wisłą aż 7:0 i awansowali już na czwarte miejsce w tabeli Ligi Wojewódzkiej Juniorów i Trampkarzy (III liga - Skoczów).

W rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Młodzików (III liga - Skoczów grupa II) dzięki wysokiemu zwycięstwu 5:0 odniesionemu w wyjazdowym meczu w Golasowicach młodzi piłkarze APN Góral Istebna zrównali się punktami z liderem tabeli Beskidem Skoczów. W sobotę 1 października podopieczni Rafała Legierskiego zagrają o godz. 14:00 na boisku na Zaolziu z Cukrownikiem Chybie.

Nie grali tym razem w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Młodzików Młodszych (III liga - grupa VII) chłopcy APN Góral Istebna, którzy następny mecz rozegrają w sobotę 1 października z Piastem Cieszyn.Dodał: Jacek Kohut (5024)