Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
26.08
2016

Poczta z Trójstyku!

W dniu 20 sierpnia na Trójstyku w Jaworzynce czynne było stoisko pocztowe w trakcie  ósmej już Uroczystej Mszy Świętej Trzech Narodów w Nadzwyczajnym Roku Świętym Jubileuszu Miłosierdzia oraz w 1050 rocznicę Chrztu Polski.

Organizatorami „Poczty z Trójstyku” byli: Urząd Pocztowy w Istebnej, Polski Związek Filatelistów Oddział w Rudzie Śląskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej. 
Pogoda jak zwykle dopisała. Ponad 1500 wiernych z trzech sąsiadujących ze sobą Diecezji : Ostrawsko-Opawskiej w Czechach, Żylińskiej na Słowacji i Bielsko-Żywieckiej w Polsce, modliło się w intencji pokoju i jedności wspólnie ze swoimi biskupami.

Wielu uczestników nabożeństwa skorzystało z możliwości wysłania z samego Trójstyku unikatowych przesyłek ostemplowanych okolicznościowymi stemplami. Wydana z okazji uroczystej Mszy koperta, a także specjalny znaczek pocztowy cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród mieszkańców Jaworzynki.  
Ponadto do nabycia były znaczki pocztowe ze Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, które są jeszcze dostępne w naszym Urzędzie Pocztowym.

W dniu uroczystości w stoisku pocztowym nadano w sumie 212 przesyłek, w tym 28 poleconych oraz 15 zagranicznych.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję za wzięcie udziału w tym niecodziennym wydarzeniu  i skorzystanie z najnowszych atrakcyjnych usług Poczty Polskiej. 

A  już w sierpniu 2017 roku poczta ponownie pojawi się w tym magicznym i niepowtarzalnym miejscu, które od wielu lat łączy ludzi trzech narodowości.   

Tekst przygotował Jacek PysznyDodał: Jacek Kohut (4978)