Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
28.05
2019

Podsumowanie udanego Pucharu Azotów

Nasze kluby narciarskie i reprezentujący je biegaczki i biegacze znaleźli się wśród nagrodzonych podmiotów podczas uroczystego podsumowania I edycji Pucharu Grupy Azoty, które odbyło się w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. 

Puchar Grupy Azoty rozgrywany był  minionej zimy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. 

Najlepsi zawodnicy, zawodniczki, trenerzy oraz przedstawiciele klubów otrzymali nagrody, które wręczali im m.in. trener Aleksander Wierietielny oraz nasza mistrzyni Justyna Kowalczyk. 

Nagrody finansowe otrzymali biegacze oraz biegaczki z sześciu kategorii wiekowych a także trenerzy, którzy stoją za sukcesami młodych narciarzy. W ramach tego programu ufundowane zostały również nagrody finansowe dla sześciu najlepszych drużyn klasyfikacji klubowej Pucharu Grupy Azoty.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Sławomir Lipkowski – Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S. A., Jan Winkiel – Sekretarz Generalny Polskiego Związku Narciarskiego, Wojciech Gumny – Wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego, Aleksander Wierietielny – trener główny Kadry Narodowej A Kobiet w biegach narciarskich, Lukas Bauer – trener główny Kadry Narodowej A Mężczyzn w biegach narciarskich, nasza mistrzyni Justyna Kowalczyk oraz nasi czołowi reprezentanci w biegach narciarskich, którzy tego dnia oklaskiwali swoich młodszych kolegów.  

Nasi laureaci I edycji Pucharu Grupy Azoty to:

Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) - pierwszy w kategorii Junior C 
Martyna Michałek (MKS Istebna) - druga w kategorii Juniorka D
Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka) - druga w kategorii Juniorka C
Wojtas Wiktor (NKS Trójwieś Beskidzka) - drugi w kategorii Junior C
Kamil Kajzar (MKS Istebna) - trzeci w kategorii Junior C
Grzegorz Zawada (MKS Istebna) - trzeci w kategorii Junior B

Wśród nagrodzonych trenerów znaleźli się Jarosław Hulawy i Mirosław Kapaś (MKS Istebna) oraz Tomasz Sikora i Mariusz Zowada (obaj NKS Trójwies Beskidzka).

Oba nasze kluby znalazły się w pierwszej szóstce klasyfikacji najlepszych drużyn - NKS Trójwieś Beskidzka (drugie miejsce) i MKS Istebna (piąte miejsce).

Miniony sezon zimowy, którego częścią był Puchar Grupy Azoty po raz kolejny potwierdził, że w zarządzanych przez Jarosława Hulawego (MKS Istebna) i Kazimierza Kiliana (NKS Trójwieś Beskidzka) klubach wykonuje się systematyczną, ciężką pracę i to zarówno w okresie przygotowawczym jak i w trakcie intensywnego sezonu zimowego. Efektem tej pracy są uzyskiwane wyniki m.in. właśnie w Pucharze Grupy Azoty.

Foto: J. HulawyDodał: Jacek Kohut (6703)