Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
22.04
2022

Podziękowania dla zaangażowanych w zbiórkę dla Gminy Delatyn na Ukrainie

Serdeczne podziękowania dla Wójt Gminy Istebna Łucji Michałek i pracowników Urzędu Gminy Istebna oraz dla anonimowych sponsorów z terenu Gminy Istebna. Dziękujemy za okazane wsparcie finansowe a przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym. Dzięki dobrej współpracy mogliśmy udzielić wsparcia rzeczowego zaprzyjaźnionej ukraińskiej Gminie Delatyn. Nikt z nas nie wie czy nie znajdziemy się w podobnej sytuacji jak naród ukraiński. Dziękujemy, że możemy liczyć na wsparcie dla dobra bliźniego. Dzięki Wam udało się zebrać następujące artykuły: koce, śpiwory, latarki, baterie, medykamenty, środki higieny osobistej, żywność długoterminową, generator prądu oraz akumulatory.

Sytuacja w jakiej znaleźli się nasi sąsiedzi z Ukrainy jest drastyczna i przerażająca dla jej Obywateli, zarówno tych, którzy zostali w kraju aby walczyć o wolność swojego narodu jak i tych, którzy musieli opuścić jego granice. Działając w myśl stwierdzenia, że „dobro powraca” działaliśmy wspólnie organizując wszelką pomoc dla Ukrainy. Jedną z inicjatyw udzielenia pomocy było zorganizowanie zbiórki darów rzeczowych dla partnerskiej Gminy Delatyn położonej na terenie Ukrainy.

Dzięki współpracy z przedstawicielem Fundacji na Rzecz Dzieci i Młodzieży-Piastun Panem Krzysztofem Pawlak zorganizowane zostało zdalne spotkanie z władzami Gminy Delatyn. Celem posiedzenia było ustalenie szczegółów udzielenia pomocy ukraińskiej społeczności lokalnej przez Gminę Istebna. Zbiórka wskazanych potrzeb przez ukraińską gminę przekazana została przez delegację z Urzędu Gminy w Istebnej za przejściem granicznym w Korczowej w dniu 25 marca 2022r.Dodał: Łucja Jałowiczor (8487)