Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
5.06
2017

Prace pielęgnacyjne drzewostanu na terenie Parku im. Pawła Stalmacha w Istebnej

W maju br. prowadzone były prace pielęgnacyjno-konserwacyjne drzewostanu rosnącego na terenie parku w Istebnej. Cięciom sanitarnym i korekcyjnym poddano 22 drzewa. Zadanie miało na celu przywrócić właściwy stan zdrowotno-sanitarny cennych okazów drzew, zlikwidować ogniska chorób grzybowych i szkodników rozprzestrzeniających się na inne skupiska drzew.  Gałęzie i drewno zostały rozdrobnione i wywiezione z terenu parku. Powyższe zadanie za kwotę 16.000,00 zł wykonała firma posiadająca odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia prac konserwatorskich, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. 

Prace zostały zrealizowane w ramach inicjatywy pn. „Rewitalizacja  Parku im. Pawła Stalmacha w Istebnej-ochrona karpackiego środowiska naturalnego”. Wniosek o jej dofinansowanie złożyła w listopadzie 2015 r. Rada Sołecka w Istebnej. Umowę o dofinansowanie zawarto rok później na kwotę 17.500,00 zł (100% dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za pośrednictwem Stowarzyszenia Ekopsychologia). W ramach inicjatywy za kwotę 1.500,00 zł na terenie parku zostanie zamontowana również tablica edukacyjno-promocyjna.   

Inicjatywa pn. „Rewitalizacja  Parku im. Pawła Stalmacha w Istebnej-ochrona karpackiego środowiska naturalnego” została zrealizowana w ramach projektu Stowarzyszenia Ekopsychologia „Karpackie Inicjatywy Lokalne 2” finansowanego przez Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.Dodał: Anna Pilch - Rucka (5445)