Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
27.01
2016

Spotkania Opłatkowe dla Seniorów w Trójwsi

Styczeń jest  miesiącem, w którym wciąż śpiewa się jeszcze kolędy, składa się noworoczne życzenia, by przedłużyć świąteczną atmosferę. Coroczne spotkania opłatkowe dla seniorów w Istebnej, Jaworzynce i Koniakowie to już swoista tradycja. Z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury, w dniach 19,20 i 21 stycznia wszystkie chętne  babcie, dziadkowie, emeryci i renciści spotkali się w lokalnych  remizach , by przy wspólnym stole porozmawiać, pośpiewać, pobyć ze sobą.

 

Swoją obecnością na spotkaniach zaszczycili nas goście: pan Henryk Gazurek- Wójt Gminy, pan Stanisław Legierski- zastępca Przewodniczącego Rady Gminy, pan Jan Gazur- sołtys wsi Koniaków, pan Paweł Rucki- sołtys wsi Jaworzynka, pani Bronisława Fiedor- skarbnik Gminy, pani Teresa Łacek- dyrektor GOPS, pan Robert Biernacki- dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Istebnej, pani Grażyna Przybyła- dyrektor Szkoły Podstawowej nr w Jaworzynce, pan Andrzej Ryłko i pani Alicja Kaczmarzyk- dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniakowie.


Każde spotkanie rozpoczynał wesoły głos pani Elżbiety Legierskiej-Niewiadomskiej- dyrektor Ośrodka Kultury, który przywitała drogich seniorów, ich wnuki oraz gości. Następnie Wójt, pan Henryk Gazurek oraz obecni goście złożyli wszystkim najserdeczniejsze, noworoczne życzenia.

 

Dalsza część spotkań animowana była przez najmłodszych. W Istebnej dzieci z „zerówek” przygotowane przez panią Renatę Gorzołka i panią Wiolettę Kawulok, zaprezentowały wesołe piosenki i tańce, a potem wspólnie ze swoimi dziadkami i babciami bawiły się i śpiewały.

Na spotkaniu w Jaworzynce wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać piękne Jasełka w wykonaniu uczniów klasy III pod opieką pani Marii Klimek. Przedstawienie było przeplatane kolędami, do których przygrywały dzieci i młodzież z Ogniska Pracy Pozaszkolnej  pod opieką pani Marzeny Suszki.

W Koniakowie dzieci z „zerówek” pod opieką pani Janiny Kukuczki i Zuzanny Kawulok przedstawiły babciom i dziadkom śpiewy i tańce przeplatane wierszykami, a na koniec zaprosiły seniorów do reniferowego tańca.

 

Po występach najmłodszych znalazł się czas również na wspólne kolędowanie, któremu przygrywali muzykanci: pan Zbigniew Wałach i pan Jan Kaczmarzyk.

 

Noworoczne spotkania dla seniorów zawsze przebiegają w miłej i ciepłej atmosferze, przy suto zastawionych stołach, co jest zasługą kulinarnie uzdolnionych mam dzieci przygotowujących program artystyczny oraz lokalnych piekarni: Danuty i Franciszka Kawulok z Istebnej, Anny i Andrzeja Probosz z Jaworzynki oraz Zbigniewa i Małgorzaty Kawulok z Koniakowa, którzy ufundowali pączki na tę okazję. Bardzo serdecznie im dziękujemy.


Co roku miło nam jest, że w spotkaniach uczestniczą tak licznie seniorzy z całej Trójwsi, że zawsze radośni i uśmiechnięci opuszczają remizy i zapewniają, że w przyszłym roku znowu będą.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność i zapraszamy na kolejne spotkania opłatkowe organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii ze spotkań opłatkowych, która znajduje się tutaj: FOTOGALERIADodał: (4590)