Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
25.01
2018

Spotkania opłatkowe seniorów w Trójwsi

Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne dni, niezwykle wyczekiwane przez wszystkie Babcie i Dziadków.  Są one miłą okazją, by wnuczęta, zarówno te małe jak i te  troszkę starsze, wyraziły swą pamięć i uczucia składając im życzenia czy obdarowując drobnymi podarkami. W tym roku Opłatkowe Spotkania Seniorów w Trójwsi niemalże zbiegły się z tymi dniami, przedłużając tym samym radość świętowania Babciom i Dziadkom.

Pierwsze tegoroczne spotkanie Opłatkowe odbyło się w 23 stycznia w Istebnej. Do remizy OSP przybyły babcie i dziadkowie oraz zaproszeni goście. Noworoczne życzenia wszystkim zebranym złożyli: Wójt Gminy Henryk Gazurek, Sołtys wsi Istebna Jerzy Michałek, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Robert Biernacki. Wśród zaproszonych gości obecna była dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Teresa Łacek oraz Zastępca Wójta Józef Polok.
Wesoły program artystyczny przygotowały dzieci z klas „0” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Istebnej pod opieką pani Wioletty Kawulok i pani Renaty Gorzołki.  W trakcie poczęstunku Elżbieta Legierska – Niewiadomska, dyrektor istebniańskiego GOKu zainicjowała humorystyczną konkurencję, w której wnuczki wcielały się w rolę fryzjerek, a babcie stały się ich modelkami. Na głowach odważnych babć pojawiły się ciekawe upięcia ozdobione kolorowymi gumkami i spinkami. Następnie parkiet przejęli dziadkowie z wnukami, którzy w tańcu z balonami mieli wyeliminować przeciwników rozbijając ich balon przywiązany do kostek.

Dzień później, 24 stycznia okazję do wspólnego świętowania mieli seniorzy w Koniakowie.  Zebranym w remizie seniorom życzenia złożyli przedstawiciele samorządu: wójt gminy i zastępca przewodniczącego Rady Gminy Stanisław Legierski oraz , sołtys Koniakowa Jan Gazur i Dyrektor SP1 w Koniakowie Andrzej Ryłko. Wśród zaproszonych gości obecna byłą również wice dyrektor SP 1 w Koniakowie Alicja Kaczmarzyk oraz pani Franciszka Probosz.
Dzieci z klas „0” pod opieką pań Janiny Kukuczki i Elżbiety Studzińskiej barwnym programem ubogaciły to spotkanie rozweselając wszystkich w koło.  Nie zabrakło oczywiście wspólnych tańców i zabawy, która jeszcze bardziej zintegrowały dziadków z wnukami.

Trzecie spotkanie odbyło się 25 stycznia w Jaworzynce, gdzie licznie przybyli seniorzy nie mieścili się w strażnicy. Dzięki zaradności pana sołtysa Pawła Ruckiego udało się w ekspresowym tempie zorganizować dodatkowe stoły i krzesła, a tym samym ugościć wszystkich jak należy.
Uroczystego charakteru spotkaniu nadały życzenia składane przez wójta, zastępcę wójta, sołtysa i panią  dyrektor SP nr 1 w Jaworzynce Grażynę Przybyła. Program artystyczny rozpoczął się od występu dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Słoneczna Kraina” w Jaworzynce. Pod opieką pani dyrektor Łucji Michałek oraz opiekunów dzieci zaprezentowały Jasełka w obsadzie z Świętą Rodziną, pasterzami, aniołkami oraz Trzema Królami włącznie. Następnie dzieci z klas 3 zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, aktorskie, a nawet taneczne.  Nad ich występami czuwały panie Renata Janus i Renata Szkawran. Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze przy dźwiękach muzyki, do której dzieci zabawiały publiczność.

Tegoroczne Spotkania Opłatkowe dla Seniorów będą z pewnością mile wspominane przez Babcie i Dziadków, ponieważ prócz życzeń i laurek otrzymali oni od swych wnuków miłe wspomnienia wspólnie spędzonych chwil.  Mamy ogromną nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mieli okazje, by znów spotykać się w tych lokalnych społecznościach, by móc uczcić to szczególne święto wszystkich babć i Dziadków.

Chcemy serdecznie podziękować piekarniom, które jak co roku ufundowały pyszne pączki:  piekarnia FRADA Franciszka i Danuty Kawulok z Istebnej, piekarnia PROPIEK A. i A. Probosz z Jaworzynki oraz piekarnia KONIAKÓW Małgorzaty i Zbigniewa Kawulok. Składamy podziękowania również Zarządom OSP Jaworzynka Centrum, Istebna Centrum i Koniaków Centrum za bezpłatne udostępnienie sal w remizach.


Karina Czyż


Zobacz reportaż:
Spotkanie opłatkowe w Koniakowie

Zobacz reportaż:
Spotkanie opłatkowe w Jaworzynce

Zobacz reportaż:
Spotkanie opłatkowe w Istebnej


Dodał: (5789)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej