Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
20.07
2021

Spotkanie autorskie z Ewą Storożyńską

Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej zaprasza na spotkanie z pisarką Ewą Storożyńską – autorką książki Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą.

Spotkanie odbędzie się w piątek 23 lipca o godzinie 15.30 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury.

Pobyt Pani Ewy Storożyńskiej w Istebnej związany jest z obecnością wizerunku Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski w Parafii Dobrego Pasterza w Istebnej.

Dotychczas wizerunek ten peregrynował po parafiach stolicy, a w dniach 23 – 25 lipca będzie go można nawiedzać w istebniańskim kościele parafialnym.

Po spotkaniu pisarka podpisywać będzie swoje książki.

Opis publikacji:

Po II wojnie światowej klęska Armii Czerwonej na przedpolach Warszawy w roku 1920 stała się w ZSRR tematem tabu. Porażka ta bowiem nie pasowała do opowieści o niezwyciężonej Krasnej Armii, która rozgromiła hitlerowskie Niemcy. Kiedy więc po zakończonej wojnie komuniści przejęli władzę w Polsce, zakazali wszelakich publikacji na ten temat, by prawdę o zwycięskiej wojnie z bolszewikami wyrugować ze zbiorowej pamięć.

Tymczasem przetrwała pamięć nie tylko o zwycięskiej bitwie, ale i o dwukrotnym objawieniu się Maryi. Walczący o "nowy ład" bolszewicy ujrzeli unoszącą się wysoko nad ziemią Bożju Matjer. Było to tak niezwykłe i porażające spotkanie, że czerwonoarmiści rozpoczęli pośpieszną ucieczkę, co w konsekwencji zapobiegło ich dalszemu marszowi na Zachód. Ta Boża interwencja posłużyła Autorom do przedstawienia interesującej i wielowątkowej opowieści o Polsce i Polakach, których losy były (i są) nierozerwalnie złączone z Wszechpośredniczką Łask - Maryją.

źródło. multibook.plDodał: Oliwia Szotkowska (8026)