Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
29.06
2017

Sukces Leszczynian w Kazimierzu Dolnym

Sukces Leszczynian w Kazimierzu Dolnym!

Męska grupa śpiewacza, którą spontanicznie utworzyli mieszkańcy Leszczyny została, dzięki wcześniejszym sukcesom, wytypowana przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej do udziału w 51 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. W tym najważniejszym w kraju przeglądzie wzięło udział około 800 uczestników z 15 województw, w tym 32 grupy śpiewacze. Zespół z Istebnej został bardzo wysoko oceniony przez jury i ostatecznie zajął drugie miejsce!

Pełny protokół z wynikami znajduje się tutaj:  http://www.wok.lublin.pl/index.php?item=festiwal-kapel-i-spiewakow-ludowych  

Skład grupy w Kazimierzu tworzyli: Władysław Zowada, Kazimierz Zowada, Michał Zowada, Piotr Zowada, Tadeusz Papierzyński, Mateusz Zowada, Antoni Czepczor i Jakub Kaczmarzyk. Co ważne – gmina Istebna miała w Kazimierzu bardzo silną reprezentację – oprócz śpiewaków, na festiwalowej scenie występowała Kapela Wałasi, koncerty prowadził Józef Broda, zaś w ramach Targów Sztuki Ludowej funkcjonowały dwa stoiska z koronkami koniakowskimi i innymi heklowanymi wyrobami.

 

Gratulujemy!

 Dodał: Aneta Legierska (5487)